Az ön munkahelyén hányan betegek?
A WHO szerint Európa-szerte nőtt az influenzaszerű tünetekkel orvoshoz fordulók száma. Az Európai Betegségmegelőzési és Járványügyi Központtal (ECDC) közös, legfrissebb influenza jelentése szerint elsősorban Észak- és Nyugat-Európa érintett. Magyarországon 47 600-an fordultak orvoshoz az elmúlt héten ilyen tünetekkel.
Magyarországon az Országos Epidemiológiai Központ összegzése szerint az elmúlt héten 47 600 beteg fordult orvoshoz influenzaszerű tünetekkel.
Az ÁNTSZ kiemelte: a WHO - különösen az idősek számára - továbbra is ajánlja a védőoltást. Az ÁNTSZ felhívja a figyelmet arra is, hogy a védettség kialakulásához 1-2 hét szükséges, így azt sem lehet kizárni, hogy valaki azelőtt betegszik meg, hogy ez a védettség kialakulna. A háziorvosoknál a térítésmentes vakcina még elérhető, náluk érdeklődhetnek azok, akik még szeretnének védőoltást kérni – jelezte az ÁNTSZ.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
A 2026-os év első negyedévének adatai szerint a HR-technológiai piac radikális átrendeződésen megy keresztül, ahol a nagy humántőke-menedzsment... Teljes cikk
A statisztikák szerint az Egyesült Királyságban minden hetedik ember neurodivergens, ami azt jelenti, hogy a munkaerő jelentős részét teszik ki a... Teljes cikk
Magyarország gazdaságát a Tisza-kormány tudásra, kreativitásra, az életképes és versenyképes ötletekre építi, mert ebben rejlik a hosszú távú... Teljes cikk
- Ezért nem működik a munkahelyi mentális egészség – és a legtöbb cég észre sem veszi a hibát 2 hete
- Már az EU-ban is téma lett a menopauza, a munkahelyeknek is lépniük kell! 1 hónapja
- Alvás és teljesítmény: a rejtett éjszakai hangok gondot okozhatnak 1 hónapja
- Work-life balance 1 hónapja
- Munkahelyi egészségromlás - feleslegesen szenvednek a munkavállalók? 1 hónapja
- A rendszeres röplabdázás és annak hatása az életminőségre 1 hónapja
- A 40 feletti magyarok többsége háttérbe szorítja testi-lelki egészségét és magányos 2 hónapja
- Mit tehetünk, hogy jobban aludjunk? 2 hónapja
- Család vagy karrier: Miért érezzük, hogy belerokkanunk? 2 hónapja
- A nők tovább élnek, mégis több időt töltenek betegen – mi áll a háttérben? 2 hónapja
- A legtöbb munkáltató nem áll készen a menopauza-megfelelési határidőre 2 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?