Az országgyűlési képviselőknek nem lesz kötelező az oltás felvétele
Bencsik János szerint ha a többi munkavállaló számára is a munka feltételévé tehetik az oltás felvételét, akkor a képviselőknél is így kéne eljárni.
Az Igazságügyi Bizottságban leszavazták a Bencsik János független országgyűlési képviselő által indítványozott javaslatot, mely az országgyűlési képviselők kötelező oltására vonatkozik - írja a 24.hu. A képviselő közleménye szerint indítványát egyedül Dr. Fülöp Erik független képviselő támogatta.
"Javaslatomat azért nyújtottam be, mert az Országgyűlés tagjai nem állnak munkaviszonyban az Országgyűlés Hivatalával, így mi csak saját magunkat kötelezhetjük az oltás felvételére. Úgy gondolom, a jelenlegi helyzetben ez nem csak egy lehetőség számunkra. Ez a kötelességünk"- mondta Bencsik János. "Célom az volt, hogy vállaljuk a felelősséget és a példamutatást. Ha egy bolti eladó vagy buszvezető számára kötelezővé lehet tenni az oltást, akkor a képviselők számára is annak kéne lennie. Sajnálom, hogy ezt végül sem a kormánypárti, sem az ellenzéki oldal egyetlen frakciója sem vállalta" - tette hozzá.
24.hu
- 2023.12.07IV. euChance KLUB Negyedik alkalommal és idén utoljára gyűlik össze az euChance Klub! Az izgalmas témák mellett értékeljük majd a Klub első évét is: sikerek és megoldásra váró feladatok számba vétele és a következő év tervezése.
Részletek
Jegyek
- 2023.12.31Készüljön fel a külföldön való jelenlétre a Global Mobility modullal! A külföldi üzleti jelenlét komoly versenyelőnyt kínál, ám egyúttal számos jogi kérdést is felvet. Ha a szervezet nincs tisztában a hatályos jogi háttérrel (pl. nemzetközi közjog, közösségi jog, társasági jog, munkajog, adójog, társadalombiztosítási jog, idegenrendészeti jog), akkor számos probléma, kockázati tényező merülhet fel. Az alap szintű modul tartalmazza a szükséges jogi szabályokat, folyamatábrákat (pl. Közvetlen befektetési lehetőségek, Tartózkodási, letelepedési és munkavállalási közjogi szabályok, Munkajogi szabályok, Adózási szabályok). A plusz szint egy online kurzussal egészül ki.
Részletek
Jegyek
- 2024.04.04Six Sigma Black Belt képzés 9 napos gyakorlatorientált, intenzív képzési program, amely készségszintre fejleszti a résztvevőket a 6 Sigma ismeretek elsajátításában, alapoktól a Green Belt ismereteken át magas szintű hatékonyságjavító projektek megvalósításáig.
Részletek
Jegyek
A mesterséges intelligencia (MI) a magyar gazdaság kitörési pontja lehet, a kormány ezért arra törekszik, hogy az ország digitalizációs... Teljes cikk
A miniszterelnök reményteljesnek tartja a jövő évet. Orbán Viktor pénteken, a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában azt... Teljes cikk
- Hogyan használd ki legjobban munkavállalói jogaidat 2023-ban? 7 hónapja
- Munka világa 2023-ban: Kulcsfontosságú tényezők és változások a munkaidőben és szabadságokban 7 hónapja
- Nem minden vendéglátóhely számára lesz kötelező az élő adatszolgáltatás 7 hónapja
- Felmérés: alapelvárás lett a rugalmas munkaidő, sokakat frusztrál a munkahelyi technika minősége 7 hónapja
- Az elmúlt 15 év legnagyobb növekedését tapasztalták a családi cégek tavaly 9 hónapja
- Egy év fizetés nélküli szabadság után mondtak fel azoknak a katonáknak, akik nem oltatták be magukat covid ellen 9 hónapja
- Eddig 12 ezer orvos erősítette meg kamarai tagságát 10 hónapja
- Csaknem 30 milliárd forintot osztanak szét a járvány alatt dolgozó egészségügyisek között 11 hónapja
- 860 ezer forinttal nőhet Orbán Viktor fizetése jövőre 12 hónapja
- Nem lesz feltétel az olasz egészségügyben a Covid elleni védőoltás 1 éve
- Vis maior a koronavírus-járvány - a kockázatot nem a bérlőnek kell viselnie 1 éve