Az új tb-modell ellen tüntettek a közszféra szervezett dolgozói
December 17-étől, azaz az egészségbiztosítás átalakításának végszavazása napjától országos sztrájkra számíthatunk, ennek jegyében már szombaton tüntettek a közszféra szervezett dolgozói a törvényjavaslat visszavonását követelve - írja a Népszabadság.
Szabó Endre, a SZEF-ÉSZT Unió elnöke úgy véli, az egészségbiztosításban nincs helyük a magánbiztosítóknak, inkább az Országos Egészségbiztosítási Pénztárat kellene korszerű, társadalmi ellenőrzés alatt álló, valóságos biztosítóvá fejleszteni. A SZEF elnöke, Varga László ezt azzal egészítette ki, hogy a reformot nem lehet a társadalomra kényszeríteni.
A parlamenti szavazásig, december 17-ig tartó időszak a tiltakozó akciók jegyében telik. A Liga Szakszervezetek elnöke már korábban bejelentette, hogy a Munkástanácsokkal közösen szombaton demonstrálnak a Kossuth téren. Amennyiben a végszavazás napján a kormány elfogadja a tervezetet, határozatlan idejű sztrájkot léptet életbe a Liga. Több szervezet is jelezte, hogy csatlakozik az akcióhoz: többek között a pedagógusok, az orvosok és a villamosenergia-ipari dolgozók egy része is hajlandó a legkeményebb nyomásgyakorló eszközhöz nyúlni. A jövő hétfőn a Gazdakörök Országos Szövetsége is országos demonstrációt tart, minden megyében félpályás útlezárásokkal tiltakoznak.
Gaskó István, a Liga elnöke továbbá azt is jelezte, hogy igyekeznek a szocialista képviselőket meggyőzni igazukról, ezért különféle akciókat szerveznek számukra. Ennek keretében több ezer szórólapok osztanak ki az ország 40 választási körzetében, a képviselő fotójával és egy "Rajta múlik" felirattal feldíszítve. Gaskó becslése szerint 30-40 MSZP-s honatya szavazhat majd nemmel. Közöttük említette Jánosi Györgyöt és Keleti Györgyöt, bár utóbbi később visszautasította ezt az állítást - járt utána a Népszabadság.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Jelentős hatékonyságnövekedést és új üzleti lehetőségeket teremtve hoz gyökeres változásokat a pénzügyi szolgáltatások, különösen a banki... Teljes cikk
1700 dolgozót érinthet a döntés. Teljes cikk
Hétfőn megnyílt a vállalkozások előtt a 155,61 milliárd forintos keretösszegű, zöld és digitális átállást ösztönző egyműveletes kombinált... Teljes cikk
- Jobb óvatosnak lenni a tengerparton is 1 hónapja
- Sztrájkolnak a Starbucks baristái 1 hónapja
- Mennyit lehet keresni a banki és biztosítási szektorban? Mutatjuk az összegeket. 1 hónapja
- Mitől válik valaki vezetővé? A vezetett teszi azzá? 2 hónapja
- Konyhalányként eltérő bérekkel: mi lehet az oka? 2 hónapja
- Táppénz ideje alatt vállalhatok alkalmi munkát? 2 hónapja
- Mikor kell megkapnom a fizetésemet és a papírjaimat a munkaviszony megszűnése után? 3 hónapja
- Mennyi vonható le legfeljebb a nyugdíjamból? 3 hónapja
- Jogosan vonhat le a munkáltató a márciusi béremből utólag? 3 hónapja
- Megszűnik a TB-kiskönyv - mi lesz helyette? 3 hónapja
- Nem mindenki vezető, aki annak látszik...(és bizony fejétől bűzlik a hal) 3 hónapja