Bajban van a Zalai Baromfifeldolgozó: átmenetileg szünetel a vágás
A baromfipiac és a költségek kedvezőtlen alakulása miatt határozatlan ideig szünetel a vágás Pacsán, a Zalai Baromfifeldolgozó Kft.-nél - írta keddi számában a Zalai Hírlap.
Szép Imre, a társaság ügyvezetője a lapnak elmondta, hogy tárgyalásokat kezdtek a feldolgozó létesítéséhez szükséges beruházást hitelező bankkal, a megyei kormányhivatal munkaügyi központjától pedig munkahelymegtartó támogatást próbálnak kérni.
Az ügyvezető szerint az idén már alacsonyabbak lesznek a takarmányárak, s ha kiderül, hogy ismét érdemes pulykavágással és feldolgozással foglalkozni, akkor szükség lesz a pacsai üzemre, a sárvári Sága ugyanis áprilisban beszünteti a pulykavágást, így a Dunántúlon a pacsai lesz az egyetlen pulykafeldolgozó.
A Zalai Baromfifeldolgozó Kft. 1,5 milliárd forintos zöldmezős beruházással, mintegy 625 millió forint pályázati támogatással valósult meg, a termelés 2011 novemberében kezdődött el a 170 főt foglalkoztató négyezer négyzetméteres üzemcsarnokban.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Újabb amerikai kutatás-fejlesztési beruházást hajtanak végre Magyarországon, amely jól illeszkedik a kormány azon stratégiai célkitűzéséhez,... Teljes cikk
Megszületett a 2026-os bérmegállapodás a BKV Zrt.-nél, az idén összesen 9,2 százalékkal emelkednek a bérek a társaságnál - közölte a cég szerdán az MTI-vel. Teljes cikk
A kiegészítő bérfejlesztéssel a MÁV-csoport dolgozóinak alapbére 9,6 százalékkal nő, az összes emelést és juttatást beleszámolva 13... Teljes cikk
- Újra lehet SZÉP-kártyával hideg élelmiszert vásárolni 2 hónapja
- 2026: Évtizedes adóátalakítás indul – így változik a cégek és dolgozók adóterhe 2 hónapja
- Hatalmas könnyítés jön: ilyen élelmiszereket vehetünk újra SZÉP-kártyával 2 hónapja
- Hideg élelmiszer is vásárolható a SZÉP-kártyával 3 hónapja
- Illegális SZÉP-kártya biznisz: több százmilliót mostak ki készpénzre 4 hónapja
- Egymillió forint jár a legjobb IT ötletekért 5 hónapja
- Hamarosan lejár a SZÉP-kártya díjmentes felhasználás határideje 6 hónapja
- A 20 legbefolyásosabb magyar HR vezető 2025-ben: Bertalan Imre, az OTP Csoport HR igazgatója 6 hónapja
- SZÉP-kártya 2025: új rekordok, erősödő belföldi turizmus 6 hónapja
- Lázár János szerint 53 ezer ember "szarból épít várat nap mint nap" 8 hónapja
- Fontos határidőre figyelmeztet a SZÉP Kártyával kapcsolatban a juttatási szakértő 9 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig