Bajnai: Elkészült a magyar túlélőcsomag
Kész a vállalkozásoknak összeállított, a válság hatásainak enyhítésére készített túlélőcsomag, és megnyíltak a csomag elemeihez hozzáférést biztosító csatornák is - közölte Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter. A vállalkozások leginkább a munkahelymegtartás és a hitellehetőségek iránt érdeklődnek, az ő tájékoztatásukra 100 ezer e-mailt küldött ki az NFGM.
A jövőben összesen 140 milliárd forintos kedvezményes forgóeszközhitelt kaphatnak a kis- és középvállalkozások. Bajnai elmondta, hogy ez a közelmúltban bejelentett, kedvezményes hitelcsomag része annak a mintegy 560 milliárd forintos, a vállalkozások számára közvetlenül elérhető forrásnak, amelyet még tavaly ősszel indított el a kormány. A konstrukcióban egy vállalkozás maximum 200 millió forint hitelt igényelhet, a hitelhez a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. automatikus garanciája kapcsolódik, napjainkban már az országban 850 bankfiókban lehet hozzáférni ehhez a hiteltípushoz.
Kérdésre válaszolva a miniszter közölte: a közelmúltban elindított forgóeszközhitel konstrukciót már kilenc hazai jelentős pénzintézet fiókhálózatában lehet igényelni, összesen 828 bankfiókban. Elmondta: a korábbi kritikákkal szemben tehát "gyorsulás" érzékelhető a bankok hozzáállásában a vállalkozásoknak nyújtott hitelek terén.
Minél több érintetthez jutnának el
A múlt héten mintegy 100 ezer e-mailt küldtek ki hazai kis- és középvállalkozásoknak annak érdekében, hogy lássák, milyen pénzügyi és pályázati eszközöket vehetnek igénybe tevékenységük megőrzésére, fejlesztésére - közölte a tárcavezető. Eddig már 13 600 kattintást észleltek azon a honlapon, ahol a lehetőségeket mutatja be a gazdasági és fejlesztési tárca.
A fejlesztési tárca honlapjára érkezett megkeresések közül kétezer kattintással a munkahelymegtartó eszközök, hitelek iránt érdeklődtek, második helyen szerepelt az automatikusan elérhető pályázatok iránti érdeklődés, harmadik helyen pedig a forgóeszközhitel konstrukcióról szerettek volna többet megtudni a vállalkozások.
Bajnai szerint a kis- és középvállalkozásoknak konkrét segítségre van szükségük, közöttük a megfelelő tájékoztatásra. Kifejtette: az ország területén található 173 kistérségben működő több mint 250 kistérségi ügynököt felkészítették arra, hogy a vállalkozók számára a lehető legkiterjedtebb tanácsadással álljanak rendelkezésre mind a hitellehetőségek, mind az uniós pályázatok vonatozásában. Emellett a tárca beindított egy telefonos ügyfélközpontot is, a szolgáltatás révén a legapróbb kérdésekre is válaszolnak a vállalkozások pályázati, illetve hitellehetőségeiről. Az ügyfélközpontot a 06/40-638-638 számon lehet elérni.
Egyúttal "penzterkep.hu" néven egy olyan portált is indított a fejlesztési és gazdasági tárca, amely az összes, jelenleg a vállalkozások számára rendelkezésre álló forrásról tájékoztatja a kis- és közepes cégeket.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az elbocsátott munkavállalók nem kaptak előzetes tájékoztatást a leépítésről. Teljes cikk
20 év alatt 81 százalékkal nőtt a magas vérnyomás előfordulása. A magyar férfiak életük 85, míg a nők 81 százalékát élik le egészségesen. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint az álláskeresők is egyre frusztráltabbak a bonyolult felvételi folyamatok és a hosszadalmas pályázati eljárások miatt. Teljes cikk
- Testvérek is összefoghatnak: új szabályok a 3%-os hitelnél 2 hónapja
- Már elérhető a fix 3 százalékos hitelprogram a kis- és közepes vállalkozások számára 2 hónapja
- Jelentősen bővült a Széchenyi Mikrohitel MAX+ 3 hónapja
- Otthon Start hitel: mennyi jövedelem elég a bankoknál? 3 hónapja
- Otthon Start: vállalkozók és vezetők tarolják le az állami hitelt? 3 hónapja
- DK: Tovább küzdünk a babaváró hitelbe belerokkant családokért 4 hónapja
- Indul a Minősített Vállalati Hitel 4 hónapja
- Átlagbérrel is lakáshoz lehet jutni – legalábbis a kormány szerint 5 hónapja
- Az ingázó dolgozók is jogosultak lesznek az Otthon Start hitelprogramra 5 hónapja
- Így kaphat hitelt egy pályakezdő 6 hónapja
- Ekkora fizetés kell a munkáshitelhez 9 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja