Bérkompenzációról tárgyal Orbán Viktor az érdekvédőkkel
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatMunkavállalói és munkaadói érdekképviseletekkel egyeztet csütörtökön Orbán Viktor miniszterelnök, a megbeszélésen az MTI információi szerint a jövő évi bérkompenzációról lesz szó.
A délben kezdődött találkozón részt vesz Rolek Ferenc, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségétől (MGYOSZ) alelnöke és Vadász Péter és Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) elnökei, Dávid Ferenc főtitkár, valamint Zs. Szőke Zoltán, az Általános Fogyasztási Szövetkezetek és Kereskedelmi Társaságok Országos Szövetségének (ÁFEOSZ) elnöke.
A szakszervezetek közül Sáling József, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének (MSZOSZ) elnökségi tagja, Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke, Gaskó István, a Liga elnöke van jelen.
A kormány részéről a miniszterelnök mellett Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter, Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára, Varga Mihály Miniszterelnökséget vezető államtitkár, és Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője vesz részt.
A Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács (NGTT) legutóbbi, december 12-i ülésén már egyeztettek a jövő évi minimálbérről, a garantált bérminimumról (szakmunkás minimálbér) és a bérkompenzációról. Akkor a kormány 93 ezer forintos minimálbért és 108 ezer forintos bérminimumot javasolt. (Utóbbi jelenleg 94.000, előbbi 78.000 forint).
A munkáltatókat az ülésen arra kérte a kabinet, hogy 5 százalékos mértékig a bérkompenzációt maguk hajtsák végre, e fölött pedig a minimálbéren és a garantált bérminimumon foglalkoztatottaknál a kormány vállalja a teljes kompenzációt.
A résztvevők a megbeszélés után tájékoztatnak az elhangzottakról.
A szakszervezetek közül Sáling József, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének (MSZOSZ) elnökségi tagja, Palkovics Imre, a Munkástanácsok elnöke, Gaskó István, a Liga elnöke van jelen.
A kormány részéről a miniszterelnök mellett Matolcsy György nemzetgazdasági miniszter, Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára, Varga Mihály Miniszterelnökséget vezető államtitkár, és Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője vesz részt.
A Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács (NGTT) legutóbbi, december 12-i ülésén már egyeztettek a jövő évi minimálbérről, a garantált bérminimumról (szakmunkás minimálbér) és a bérkompenzációról. Akkor a kormány 93 ezer forintos minimálbért és 108 ezer forintos bérminimumot javasolt. (Utóbbi jelenleg 94.000, előbbi 78.000 forint).
A munkáltatókat az ülésen arra kérte a kabinet, hogy 5 százalékos mértékig a bérkompenzációt maguk hajtsák végre, e fölött pedig a minimálbéren és a garantált bérminimumon foglalkoztatottaknál a kormány vállalja a teljes kompenzációt.
A résztvevők a megbeszélés után tájékoztatnak az elhangzottakról.
- 2026.09.11BCM - Üzletmenet-folytonosság menedzsment képzés Az intenzív, workshop jellegű program célja, hogy a résztvevők képessé váljanak egy ISO 22301:2019 alapú üzletmenet-folytonossági irányítási rendszer (BCMS) tervezésére, bevezetésére és fenntartására.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek


HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc