Bővíti oroszlányi gyárát a Borg Warner
4,1 millió eurós beruházás keretében bővíti oroszlányi gyárát az amerikai Borg Warner. A turbófeltöltőket gyártó a régió autógyárait látja el magyarországi üzeméből.
Az oroszlányi gyár termelésének több, mint 80 százalékát Európában értékesíti, 1000 kilométeres körben ellátva az autógyárakat. Termékeit az AUDI, VW, SEAT, Skoda, FIAT, Suzuki, Maruti és Mazda vásárolja elsősorban, de tárgyalások folynak a Renault, a Volvo és a GM gyártóival.
A turbófeltöltőket gyártó amerikai Borg Warner csoport kedden avatja fel oroszlányi gyárának közel ötezer négyzetméteres új üzemcsarnokát. A beruházással a magyarországi termelés 2001-es indulása óta nyolcszorosára nőtt a gyárterület, az alkalmazottak száma harmincötről 530-ra emelkedett.
Az oroszlányi gyár termelésének több, mint 80 százalékát Európában értékesíti, 1000 kilométeres körben ellátva az autógyárakat. Termékeit az AUDI, VW, SEAT, Skoda, FIAT, Suzuki, Maruti és Mazda vásárolja elsősorban, de tárgyalások folynak a Renault, a Volvo és a GM gyártóival.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A Mercedes-Benz több tízmilliárd forint értékű beruházással létrehozza az első magyarországi kutatás-fejlesztési központját, amelynek a nyomán... Teljes cikk
Kelet-Közép-Európa legnagyobb kapacitású sütőüzemét építi fel a Ceres Sütőipari Zrt. 24 milliárd forintos beruházással a Tatai Ipari Parkban -... Teljes cikk
Megkezdte a termelést a kanadai Magna International magyarországi vállalatának vecsési üzeme – közölte a társaság pénteken az MTI-vel. Teljes cikk
- 10 milliárddal emelkedik a vállalati e-autó támogatási program keretösszege 3 hónapja
- Céges autó 2025-ben: juttatás, motiváció vagy teher? 3 hónapja
- Hogyan érdemes hatékonyan leváltani a járműflottát? 3 hónapja
- Már 4000 kifizetés felett jár a vállalati e-autó program 4 hónapja
- Így képzik a jövő AI-szakembereit Magyarországon 5 hónapja
- Hogyan válasszunk családi autót nyaraláshoz? 6 hónapja
- Rejtett adócsapdák céges autóknál – rengeteg cég bukik el rajta! 6 hónapja
- Hogyan lehet tökéletesíteni a sportautókat? 7 hónapja
- Ki tekert vissza és mennyit? A használt autók egyik legnagyobb csapdája 7 hónapja
- Több mint hatezer cég vásárolhat pályázati támogatással e-autót 9 hónapja
- Az autós hibakód olvasók: minden, amit tudni szeretnél róluk 9 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?