Cafeteria: két körben tárgyalnak a rendőrök
Megbomlott az egység az öt nagy rendőrszakszervezet között, miután egyikük előzetes egyeztetés nélkül osztogatott szórólapokat, így az igazságügyi és rendészeti miniszternek a továbbiakban két demonstrációs bizottsággal kell tárgyalnia a rendőrök béren kívüli juttatásának emeléséről.
A TMRSZ kedden, Budapest több pontján - a Deák téren, az Árpád hídi és a Nyugati pályaudvari metróállomás környékén, valamint az Országház előtt - szórólapokat osztott, hogy "felhívják az állampolgárok figyelmét törekvésükre".
A többi szakszervezet szerint azonban az előzetes egyeztetés nélkül végrehajtott szórólap-osztogatással a TMRSZ megsértette az együttműködési megállapodást, ezért a TMRSZ-t még kedden egyhangú határozattal kizárták a bizottság további munkájából.
Bárdos Judit, a demonstrációs bizottság szóvivője az MTI-nek azt mondta, a TMRSZ akciója veszélyeztette a kormányzattal megkezdett tárgyalások eredményességét, rontotta a szakszervezetek tárgyalási pozícióját, mivel a TMRSZ szórólapjai "politikai felhangokkal tűzdeltek", márpedig nem kívánják zsarolni a minisztériumot. Egyúttal tájékoztatták az igazságügyi és rendészeti tárcát, hogy a TMRSZ-t kizárták a tárgyaló bizottság további munkájából.
Az öt szakszervezet által közösen alakított demonstrációs bizottság és a kormány képviselői közötti tárgyalást már korábban kitűzték szerda délutánra, ezen azonban - figyelemmel a kizárásra - a TMRSZ három delegáltja már nem vehetett részt.
Ökrös Attila, a TMRSZ szóvivője az MTI-nek szerda délután azt mondta: a többi szakszervezettel együtt akarnak tárgyalni a béren kívüli juttatások korábbi mértékének visszaállítása, az állomány életkörülményeinek javítása érdekében, mivel ez a szakszervezetek közös célja. Felidézte: a kizárás nyomán a TMRSZ megalakította saját demonstrációs bizottságát, és nem mondanak le a nyomásgyakorlás egyetlen eszközéről sem.
Az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium időközben tájékoztatta a TMRSZ-t, hogy a szakszervezet képviselőit csütörtökön délelőtt várják egyeztető tárgyalásra. Ökrös Attila ezzel kapcsolatban megjegyezte: szerda este dől el, elmennek-e a csütörtöki tárgyalásra.
Bárdos Judit, az öt szakszervezet részvételével alakított demonstrációs bizottság szóvivője január 27-én arról beszélt: a rendszerváltás óta először fordult elő, hogy a rendőrségi szakszervezetek egy közös cél érdekében összefogtak, az öt szakszervezet a rendőrség személyi állományának több mint a felét, összesen 22 ezer embert képvisel.
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Mire a megsérült dolgozó kollégái mentőt hívtak, a férfinak leállt a légzése. Teljes cikk
A kormány javaslatára az Országgyűlés megkezdi a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló törvénytervezet tárgyalását - közölte a... Teljes cikk
A multinacionális vállalatcsoport vagy a nagyméretű belföldi vállalatcsoport belföldi csoporttagjaira vonatkozó, elismert belföldi kiegészítő adó... Teljes cikk
- Hideg élelmiszer is vásárolható a SZÉP-kártyával 3 hete
- Cafeteria rendszered hatékonyság-növelése 3 hete
- Távmunka vagy home office? Akár több tízezer forint múlhat a helyes besoroláson 4 hete
- Felmérés: a fiatalok a TikTok és az AI segítségével tájékozódnak a juttatásokról 1 hónapja
- Több mint 4500 rendőr hiányzik az országból, egyre rosszabb a helyzet 2 hónapja
- Akár 50 ezret is érhet, ha minden nap bejárunk dolgozni – így működik a jelenléti bónusz 2 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 3 hónapja
- Milyen juttatásokkal segítheti a munkaadó a tanévkezdést? 3 hónapja
- Pályakezdési juttatás 38 ezer fiatalnak – egyesek akár 300 ezer forinttal indulhatnak 4 hónapja
- Ki és mikor kap 13. havi nyugdíjat 2026-ban? 4 hónapja
- A dolgozók személyre szabott juttatásokat szeretnének, de a vállalatok nehezen tudnak lépést tartani 4 hónapja

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?