Céges mobilban sereghajtók vagyunk
Az EU-ban a vállalatok közel fele adott alkalmazottainak okostelefont vagy laptopot. Magyarország e téren a sereghajtók között van - derül ki egy napokban publikált statisztikából, melyet a Napi Gazdaság közöl.
Az unióban működő vállalatok által biztosított hordozható eszközök 88 százaléka az email-rendszerek elérésére volt alkalmas, 86 százalékukkal az interneten történő információ keresésre, 56 százalékuk dokumentumokhoz való hozzáférésre és módosítására, 45 százaléka pedig dedikált üzleti alkalmazására volt használható.
A felmérés nagy meglepetést nem okozó megállapítása, hogy a mobileszközök legnagyobb arányú használata az északi tagállamokban jellemző, de emellett a Cseh Köztársaságban működő cégek is széles körben használják a mobil eszközöket. Magyarországon a negyedik legalacsonyabb az arány - Lettországgal holtversenyben - 32 százalékkal. A legjobb helyzetben a finn alkalmazottak vannak, itt a cégek 78 százaléka biztosít ilyen eszközöket, a második Norvégia 68, a harmadik Dánia 65 százalékkal.
Napi Gazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A KSH adatai szerint a nettó kereset 9,2 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. Teljes cikk
Elektronikus nyilvántartás veszi át a kártya helyét. Teljes cikk
A szociális partnerekkel egyeztetett támogatást a Magyar Államkincstáron keresztül igényelhetik majd a munkáltatók. Teljes cikk
- Túl a zsebpénzen - a diákmunka már nem az, ami régen volt 5 napja
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 6 napja
- Munkaerőhiány? Itt a rejtett 400 ezres tartalék - digitális, rugalmas, elérhető 6 napja
- Egyre többen vannak, akik a szabadságuk alatt sem tudnak elszakadni a munkától 2 hete
- Rejtett adócsapdák céges autóknál – rengeteg cég bukik el rajta! 3 hete
- Rövidítene a munkanapokon két közép-európai ország - forradalmi lépés vagy gazdasági öngól? 3 hete
- A vezetők rejtett fegyvere: így alakítják át a munkahelyeket a túlélésért 3 hete
- Le kell szögezni: az irodai kultúra, ahogy eddig ismertük, halott 1 hónapja
- Aki hazamegy időben és nem túlórázik, fizetésemelést kap – figyelem, igaz történet! 1 hónapja
- Felmérés: hosszú távon bizonytalan környezetre rendezkedtek be a vállalatok 1 hónapja
- Ennyien dolgoznak hétvégente is az EU-ban – a magyarok inkább pihennek? 2 hónapja