Csak minden tizedik ember marasztalná a BKV-vezért
Az ország lakosságának 63 százaléka elküldené a BKV vezérigazgatóját, Kocsis Istvánt a Nézőpont Intézet felmérése alapján.
Budapesten - ahol a minta nagysága miatt a hibahatár nagyobb a teljes mintánál - hasonlóan alakultak az arányok: itt 64 százalék elküldené, 11 százalék pedig nem küldené el Kocsist, 25 százaléknyian viszont nem nyilvánítottak véleményt.
A közvélemény-kutatás 1000 fős, országos, reprezentatív mintán felvett felmérésen alapult.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Van olyan ország az EU-n belül, ahol több mint négyszer magasabb minimálbérrel számolhatnak a dolgozók, mint más tagországokban. Teljes cikk
A NAV ellenőrei számos helyszínen vizsgálják majd többek között az alkalmazottak bejelentését is. Teljes cikk
Egy friss kimutatás szerint egy átlagos munkavállaló évente kétszer annyi megbeszélésen vesz részt, mint két évvel ezelőtt, ami a koncentrált... Teljes cikk
- Csak minden tizedik vállalat nyer az AI-val – mégsem mindegy, ki hol tart 1 hónapja
- A legmagasabbra jutó magyar üzleti vezető: íme Kapitány István karrierje 1 hónapja
- Táppénz alatt kirúghatnak? 2 hónapja
- MI és az AI: a munka nem vész el csak átalakul? A magyarok egyelőre csak katasztrófaturisták? 2 hónapja
- Betegség miatt elvehetik a pihenőnapokat? 2 hónapja
- Táppénz alatt járhatok hétvégén tanfolyamra? 2 hónapja
- Hogyan alakul a gyermek utáni pótszabadság GYES ideje alatt született második gyermek esetén? 2 hónapja
- Nem közeli hozzátartozó halála esetén, jár a temetési szabadság? 2 hónapja
- Közös megegyezésnél jár a felmondási idő vagy annak megváltása? 2 hónapja
- Mit tehetek, ha a munkáltatóm nem hajlandó aláírni a határozatlan idejű munkaviszonyom megszüntetését? 4 hónapja
- Így néz ki a könyvelő szakma jövője 4 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben