Demján: El kell halasztani az adócsökkentést
Mélyreható reform nélkül Magyarország lemarad, ugyanakkor most nem lehet adócsökkentést végrehajtani, mivel fent kell tartani az ország fizetőképességét - mondta Demján Sándor, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) elnöke a nemzeti csúcson.
Hozzátette: a világválság hatására Magyarországon a gazdasági növekedés akár 3-4 százalékkal is visszaeshet. A VOSZ elnöke azt sem tartotta kizártnak, hogy az infláció még magasabb lesz. "Mindenkinek legyen türelme, fél évet várni kell" - szólított fel.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
Az Intretech Hungary Kft. elektronikai cég mintegy 25 milliárd forint értékben bővíti gyártási kapacitását Kapuváron, aminek nyomán 330 új... Teljes cikk
Számos kutatás mutat rá arra, hogy a természettudományi, technológiai és mérnöki területeken még mindig alacsony a nők részvétele, sőt, már a... Teljes cikk
Az év elején látványosan beindult a személyi kölcsön piaca: az MNB friss adatai szerint januárban 84,3 milliárd forintnyi új szerződés született,... Teljes cikk
- Közel 800 ezer forint az átlagbér Magyarországon – itt a friss KSH-adat 2 hete
- Veszélyben az audis bérelőny? Új stratégiával készül a szakszervezet 2 hete
- "Tarthatatlan a helyzet" – azonnali béremelést követelnek a kulturális dolgozók 3 hete
- A pénzügyi stressz károsabb, mint gondoltuk 3 hete
- Fordulat a magyar munkaerőpiacon: lezárult a „Budapest-centrikus” korszak 3 hete
- Ekkora béremelést kap idén a spanyol király 3 hete
- 300 ezer új munkahely, adómentes bérek – mutatjuk, milyen munkavállalói ígéretek hangoztak el hétvégén 3 hete
- A diploma már nem elég: brutális valóság vár a Z generációra a munkaerőpiacon 3 hete
- Ezt tervezi a Tisza Párt munkaügyben 4 hete
- A munkahelyi hiányzás ára: így lehet lemaradni az előléptetésről és a magasabb fizetésről 4 hete
- Lezárult a "Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja" program 4 hete

Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben