Demonstrációt szerveznek a tűzoltók a túlórapénzekért
Demonstrációt szervez a Legfelsőbb Bíróság épülete elé a Hivatásos Tűzoltók Független Szakszervezete (HTFSZ) a tűzoltók kifizetetlen túlórapénze miatt - erről egyhangúlag döntöttek a résztvevők a szervezet csütörtökön véget ért, háromnapos küldöttgyűlésén, Siófokon.
Hócza György mintegy 10 milliárd forintra becsülte azt a követelést, ami a tűzoltóknak túlórapénzként a heti 48 órán felüli munkáért jár. A szakszervezet harcol azért is, hogy ne 48 órás, hanem - miként az Európai Unióban máshol - 40 órás legyen a tűzoltók elismert heti munkaideje, mégpedig visszamenően, az ország uniós csatlakozásától kezdve. Ennek alapján további mintegy 16-18 milliárd forint túlórapénzt követelnek a tűzoltók - tette hozzá.
A húsz éve alapított szakszervezet ünnepi rendezvényén 204 küldött képviselte a 4318 aktív és a mintegy 600 nyugdíjas tagot.
MTI/Népszava
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Ledolgozós szombat: túlóra vagy sem? 5 hónapja
- Tényleg éhezők viadala lett a futármunka? Újabb tüntetés jön 6 hónapja
- Milliók robotolnak: mutatjuk, kik túlóráznak a legtöbbet Európában 7 hónapja
- Ingyen túlóra? Az X generációnak természetes, a Z-nek abszurd 8 hónapja
- Így figyel a HR: figyelmeztetést kapnak a túlórázók 8 hónapja
- 100 nap folyamatos munka végzett a 26 éves orvossal – miért nincs változás? 8 hónapja
- Munkabér kifizetése 9 hónapja
- Aki hazamegy időben és nem túlórázik, fizetésemelést kap – figyelem, igaz történet! 10 hónapja
- 2 millió 250 ezer forintra emelkedik a bírák átlagjövedelme 13 hónapja
- Túlóra: amikor mégsem 8 óra a 8 óra - a túlmunka elrendelésének szabályai 1 éve
- A britek nagy része szabadidejében is dolgozik, ez a korosztály tud a legkevésbé elszakadni a munkától 1 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben