Egyre mélyebbre hatol a korrupciós vizsgálat a Samsungnál
Az ügyészek, akik eddig Li Kun-hi-nek, a csoport elnökének több családtagját hallgatták ki, szerdán feleségét idézték be. Dél-koreai lapértesülések szerint várhatóan sor kerül magának az elnöknek a kihallgatására is.
A gyanúsítás szerint a pénzalap egy része felett a társaság elnökének felesége rendelkezett, aki - lévén az egyik szöuli múzeum vezetője - a pénzből értékes külföldi műkincseket vásárolt. A Samsung tagadja a vádakat.
A dél-koreai konglomerátumokkal szemben gyakorta fogalmazódik meg a befolyással való visszaélésnek, a leányvállalatok közötti kétes, családtagok adózási érdekeit szolgáló tranzakciók lebonyolításának vádja.
- 2023.04.28Vezetői Best Practice Fórum VEZETŐI ÉS SZERVEZETI KOMMUNIKÁCIÓ, MOTIVÁCIÓ A fórum célja a vezetői legjobb gyakorlatok megosztása
Részletek
Jegyek
- 2023.05.10Foglalkoztatás 3.0 Nyissunk együtt a munkaerőpiac új lehetőségei felé! Hogyan lehet sikeres a 3. országból történő toborzás? Milyen munkaerőpiaci problémákat orvosolhatunk vele? Mekkora erőforrást és pénzt igényel a folyamat? Hogyan érdemes belevágni? A HR Portal és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által közösen szervezett Foglalkoztatás 3.0 konferenciának fókuszában az Mt. 2022, év végi EU-s jogharmonizációja, valamint a 3. országbeli munkavállalók foglalkoztatása áll.
Részletek
Jegyek
- 2023.05.18Lean Konferencia Lean és digitális transzformáció Lean, energiahatékonyság, folyamatfejlesztés.
Részletek
Jegyek
Észak-Kelet Magyarországon folytatja a terjeszkedést a Work Force, a munkaerő-kölcsönzéssel és -közvetítéssel foglalkozó vállalat Nyíregyházán... Teljes cikk
2023 januárjában a teljes hálózatára vonatkozóan, pozíciótól függetlenül átlagosan 20%-os bérfejlesztést valósított meg a magyar tulajdonban... Teljes cikk
"A munkatársnőink 47 százaléka 45 év feletti; felismertük annak fontosságát, hogy ebben a speciális életszakaszban is támogatást nyújtsunk minden... Teljes cikk
- Futópaddal, golfhétvégével, uszodabérlettel korrumpálhattak egy minisztériumi főosztályvezetőt 5 hónapja
- Erős a gyanú: Szerszámokkal és konzervekkel is korrumpálták az autópálya-rendőröket 10 hónapja
- Korrupcióval gyanúsítanak nyolc nagylaki határőrt 10 hónapja
- Pályázati korrupció: 190 millió forintot találtak a Pénzügyminisztérium egyik tanácsosánál 12 hónapja
- Felfüggesztett börtönt kapott egy vesztegetéssel vádolt addiktológus főorvos 12 hónapja
- Vesztegetés miatt ítéltek el két autópálya-rendőrt 1 éve
- Vádat emeltek egy orvos ellen vesztegetés elfogadása miatt 1 éve
- Korrupt pénzügyőröket ítéltek el Szegeden 1 éve
- Hálapénz és egészségügyi korrupció: idén 42 eset végződött feljelentéssel vagy nyomozással 1 éve
- Egy 27 éves karbantartó halt meg a Samsung-gyárban történt balesetben 1 éve
- Elhunyt a Samsung-gyárban balesetet szenvedett dolgozó 1 éve