Egyre több a bizakodó vállalatvezető
Fél év alatt megduplázódott a bizakodó vállalatvezetők aránya, a többség szerint már növekedésnek indult a világgazdaság - mutat rá az Ernst&Young legfrissebb nemzetközi tőkebizalmi barométere.
A megkérdezettek 72 százaléka szerint bővülés várható a tranzakciók piacán a következő 12 hónapban. Ennek ellenére mindössze a válaszadó cégek harmada tervez akvizíciót ebben az időszakban, a vállalatok mintegy fele pedig az organikus fejlődésre helyezi majd a hangsúlyt.
A vállalati döntéshozók Kínát jelölték meg a legvonzóbb befektetési célpontnak. A listán a második India, harmadik Brazília, negyedik az Egyesült Államok, az ötödik Kanada. Habár a feltörekvő piacok továbbra is kulcsfontosságúak a cégek számára, a vezetők 60 százaléka úgy nyilatkozott, hogy át kell gondolniuk stratégiájukat ezen országokban a lassuló gazdasági növekedés miatt.
A legkedveltebb akvizíciós iparágak közé tartozik a technológiai szektor, az autóipar, a biotechnológia, a fogyasztói termékek, valamint az olaj- és gázipar - mutatja a tőkebizalmi barométer.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A támogatás összege idén egy dolgozóra vetítve éves szinten 37 459 forint. Teljes cikk
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) az eddigi 452 mellett újabb 400 mikro- kis és középvállalkozás (kkv) támogatásáról hozott pozitív döntést a... Teljes cikk
Elmaradt a dolgozók június 10-én esedékes májusi bérkifizetése. A munkavállalók demonstrációt is szerveztek a gyöngyöstarjáni üzem előtt. Teljes cikk
- Így változott a gazdaság teljesítménye a KSH friss adatai szerint 1 hónapja
- A magyar népesség megoszlása gazdasági aktivitás szerint - grafikon 3 hónapja
- 2024 tanulságai és 2025 kihívásai a munkaerő-kölcsönzés piacán 5 hónapja
- Orbán Viktor: Magyarországon mindenkinek van munkája 6 hónapja
- 200 milliárdos programot indít a kormány a lakhatási válság kezelésére 7 hónapja
- Így gyorsult fel az infláció az OECD-ben 7 hónapja
- A Demján Sándor Program célja: a hazai vállalkozások méretének megduplázása 9 hónapja
- Ezt gondolják a vállalkozók és a munkáltatók az 1000 eurós minimálbér tervéről 9 hónapja
- Orbán Viktor gazdasági programot hirdetett: megfizethető lakhatás, egymilliós jövedelem és munkáshitel 9 hónapja
- Háromszorosára nő a cég létszáma: hogyan őrizhető meg a személyesség? 11 hónapja
- A vállalkozások adminisztratív terheinek csökkentésére törekszik a GVH 11 hónapja