Lassult az infláció az OECD-ben
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói árak éves átlagos növekedése 4,1 százalékra mérséklődött idén júliusban a júniusi 4,2 százalékról - olvasható a párizsi székhelyű szervezet honlapján.
Júliusban az OECD 38 országa közül 10-ben gyorsult az infláció, 12-ben lassult, míg 16 országban az áremelkedés üteme gyakorlatilag változatlan maradt.
A legmagasabb inflációt Törökországban mérték, 33,5 százalékot, míg Észtországban az árak 5,4 százalékkal emelkedtek. A többi országban a növekedési ütem nem haladta meg az 5 százalékot. A legalacsonyabb inflációt Finnországban és Svájcban jegyezték föl, egyaránt 0,2 százalékot, míg Costa Ricában 0,6 százalékkal csökkentek az árak.
Az OECD-országokban az élelmiszerárak 4,5 százalékkal emelkedtek júliusban a júniusi 4,6 százalékot követően. Az energiaárak emelkedése 0,3 százalékra lassult 0,9 százalékról.
Az élelmiszer- és energiaárak nélkül számolt, úgynevezett maginfláció 4,4 százalék volt a júniusi 4,5 százalékot követően.
A G7-országokban az infláció 2,6 százalékon stagnált júliusban, míg a G20-országokban a júniusi 3,9 százalékról 3,8 százalékra lassult.
Az OECD-ben tavaly 5,2 százalékkal emelkedtek a fogyasztói árak a 2023-as 6,8 százalékot követően. Az élelmiszerárak emelkedése 4,6 százalékra lassult az egy évvel korábbi 10,4 százalékról. Az energiaárak tavaly 0,6 százalékkal nőttek a 2023-as 0,9 százalék csökkenést követően. A maginfláció 5,7 százalék volt 2024-ben az előző évi 7 százalék után.
MTI
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Elkészült a Vendéglátóipari Vállalkozási Kisokos, amely a magyarországi vendéglátóüzletek üzemeltetői számára nyújt átfogó, gyakorlati... Teljes cikk
A februári nyugdíjak és nyugdíjszerű ellátások bankszámlára történő folyósítása február 12-én esedékes, míg a 13. és 14. havi ellátás... Teljes cikk
A NAV idén is 5,5 millió magánszemélynek készíti el az szja-bevallási tervezetét, amelyek március 15-től lesznek elérhetők. Február 2-a fontos... Teljes cikk
- A fogyatékossággal élők gazdasági aktivitása - grafikon 2 hónapja
- Hogyan élhet túl a tanulás kultúrája egy rövid távra hangolt világban? 2 hónapja
- Nagy a baj: lejjebb sorolhatják Magyarországot az adósság miatt 2 hónapja
- Együttműködési megállapodást kötött az SZTE és a BYD 2 hónapja
- Árnyalt jövőkép a magyar cégeknél: kiderült, mitől tartanak leginkább 3 hónapja
- Nincs megállás – hogyan fejlesszük a szervezetünket, hogy jövőálló legyen? 3 hónapja
- Ezek a leggazdagabb magyar települések 4 hónapja
- Agilitás vagy túlélés? Hogyan építs, működtess és fejlessz adaptív szervezeti kultúrát a bizonytalan világban? 5 hónapja
- Nyugdíj: novemberben pótlás, decemberben tényleges emelés lesz 5 hónapja
- Vezetőváltás a Magyar Fejlesztési Bank élén 5 hónapja
- Így áll a munkanélküliség az OECD-országokban 5 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig