"Együtt a kockázatok megelőzéséért" - munkavédelmi kampány indul

Az uniós munkahelyek biztonságosabbak és egészségesebbek, mint valaha. Ennek ellenére továbbra is minden évben 6,9 millió munkahelyi baleset, és milliókkal több foglalkozási megbetegedés történik.

A lapunknak eljuttatott sajtóanyagból kiderül, a rossz biztonsági és egészségvédelmi körülmények okozta emberi szenvedés felmérhetetlen, a gazdasági költségeket évente 490 milliárd euróra becsülik - ez több mint fele az Unió pénzügyi jelenlegi válságmentő alapjának.

Az Európai Munkahelyi Biztonsági és Egészségvédelmi Ügynökség (EU-OSHA) "Együtt a kockázatok megelőzéséért" címmel elindítja új, kétéves Egészséges munkahelyek kampányát.

A kampány elindításakor Andor László, a foglalkoztatásért, a szociális ügyekért és a társadalmi befogadásért felelős uniós biztos, Dr. Christa Sedlatschek, az EU-OSHA igazgatója és a Dán Foglalkoztatási Minisztérium állandó titkára, Bo Smith társaságában arra hívta fel a munkáltatók és a munkavállalók figyelmét, hogy közös erővel teremtsék meg Európában a fenntarthatóbb kockázatmegelőzési kultúra alapjait.

A kampány fő törekvése, hogy a közép- és felső vezetőket arra ösztönözze, hogy a kockázatcsökkentésben való aktív részvétellel jó példával járjanak elöl, a munkavállalókat, képviselőiket és más érdekelt feleket pedig a kockázatcsökkentés érdekében a vezetőkkel való együttműködésre sarkallja. Van még tennivaló, és ezen a téren döntő szerepet játszik az Egészséges munkahelyek kampány, ami egyszerű és gyakorlatias iránymutatást nyújt az együttműködéshez. Az EU-OSHA közelmúltban végzett, a foglalkoztatás biztonságára és az egészségre vonatkozó pán-európai közvélemény-kutatása bizakodásra ad okot a kampány sikerét illetően.

A közvélemény-kutatás eredményei szerint az uniós munkavállalók (74 százalék) összességében úgy gondolják, hogy a felettesüknek említett munkahelyi egészségvédelmi és biztonsági problémákkal foglalkoznának, ez a szám Magyarországon mindössze 64 százalék. Kutatások igazolják, hogy a szervezet méretétől függetlenül a felülről történő irányítás vezetés és a munkavállalók aktív részvétele kulcsfontosságú a sikeres egészségvédelmi és biztonsági irányításhoz. Azok a vállalkozások, amelyeknél kiemelkedő a munkavállalói részvétel és a vezetés elköteleződése is, tízszer nagyobb valószínűséggel rendelkeznek dokumentumban lefektetett munkahelyi biztonsági és egészségvédelmi politikával. Ennek az a további előnye, hogy ezeket az intézkedéseket eredményesebbnek betartják.
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Beindult a tűzoltórendszer, 56 munkás hagyta el az akkumulátor-gyár területét

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk

Egy hónapig lehet még kérni az szja-bevallás tervezetének postázását

Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk

A DK felszólítja Csányi Sándort, hogy fejezze be az OTP-nél a tömeges kirúgásokat

Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk