Éhbérért dolgoztat a Tesco
A War on Want (Küzdelem a nyomor ellen) brit jótékonysági szervezet rávilágított, hogy miközben a karácsonyi szezon során a bevásárlóközpontokban és az áruházláncokban ruházati cikkeket vásárolnak az emberek, meg sem fordul a fejükben, hogy a termékeket kik és milyen mostoha körülmények között - gyakran éhbérért - készítették.
Hiányoznak az alapvető tisztálkodási és higiéniai lehetőségek, a megélhetési költségek pedig az égbe szöktek az elmúlt két évben. Az alapvető élelmiszerek ára 30-60 %-kal emelkedett, az élelmezésben kulcsszerepet játszó rizs 70 %-kal lett drágább, mint két évvel ezelőtt.
A jelentés szerint a munkások átlagosan alig 20 fontot (6 ezer forintot) keresnek egy hónapban, aki még az élelmiszer jellegű kiadásokat sem fedezi és akkor még nem beszéltünk a szállásról, az öltözködésről, a gyermekek iskoláztatásáról, vagy a közlekedési kiadásokról.
A szervezet szerint a brit kormánynak szigorításokat kellene bevezetni a külföldi beszállítókkal szemben és csak olyan partnereket beengedni az országba, amelyek a követelményeknek eleget tesznek. Az üzemi munkásoknak biztosítani kellene a mindenkori minimálbért és az alapvető munkahelyi körülményeket.
A szervezet célja a munkások kizsákmányolásának felszámolása és az életkörülményük javítása. Szerintük a XXI. században nem engedhető meg, hogy a Primark és a Tesco ilyen gyalázatos módon tegyen szert extraprofitra. A megnevezett cégek visszautasították a vádakat, közölték, hogy mindig is megkövetelték az alapvető erkölcsi normák betartását a beszállítóktól.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Így lesznek nyitva a budapesti piacok december 24-én 7 hónapja
- Ennyit szánnak a fiatalok a karácsony ajándékokra 7 hónapja
- Ezek a nagy élelmiszerláncok nyitnak ki december 24-én 7 hónapja
- Havi egymilliót lehet keresni ezzel a munkával a budapesti adventi vásárban 7 hónapja
- Mitől lesz valóban befogadó munkahely egy munkahely? - a Tesco megmutatja 7 hónapja
- Rengeteg az állás év végén ebben a szektorban 7 hónapja
- SEGÍTS VELÜNK! KARÁCSONYI AJÁNDÉKOZÁS A KÁRPÁTALJAI GYERMEKEKNEK 8 hónapja
- Ezért nem veszik fel a cégek a telefont decemberben 10 hónapja
- Lehet, hogy hamarosan befellegzik a céges karácsonyi buliknak? 10 hónapja
- Hogyan ajándékozz 365 nap mosolyt? 10 hónapja
- Extra fizetett szabadnap jár szeptember 2-án azoknak, akik kérik 10 hónapja