Ekkora nyugdíjemelés jöhet 2024-ben
Éves szinten 150 ezer forintnyi többletnyugdíjra számíthatnak a szépkorúak.
A Portfolio úgy tudja, hogy 6%-os nyugdíjemelés jöhet jövőre. Ez a mostani 208 ezer forintos átlagnyugdíjjal kalkulálva jövőre havi 12 500 forint pluszt jelenthet az érintetteknek, ami éves szinten 150 ezer forintnyi többletnyugdíj. Ebből az is kiderül, hogy a kormány arra számít, hogy a gazdasági növekedés várható mértéke meghaladja a 3,5 százalékot. Amennyiben teljesül az államháztartás egyenlegcélja, akkor a nyugdíjasok novemberben nyugdíjprémiumot is kapnak. A portál szerint a legmagasabb egyszeri összeg itt 12 ezer forint lesz.
A Tanács véleményéből kiderül az is, hogy a nyugdíjakkal azonos módon emelendő ellátásban részesülők a nyugdíjprémiummal megegyező módon számított egyszeri juttatást kaphatnak.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy új globális tanulmány szerint a munkahelyi produktivitást és boldogságot nem az operatív tényezők, hanem elsősorban a szociális és érzelmi... Teljes cikk
A Meta egy új eszközzel figyeli alkalmazottai billentyűleütéseit és egérkattintásait belső rendszerein, azzal a céllal, hogy fejlessze mesterséges... Teljes cikk
Egyre több friss diplomás kénytelen olyan állásokat elfogadni, amelyeket csak ugródeszkának tekint, vagy amikre túlképzettnek érzi magát. A... Teljes cikk
- A főbb nyugdíjellátások átlagos összege Magyarországon - grafikon 2 napja
- Magyar Péter: még idén érkezik a nyugdíjemelés és megduplázzák a családi pótlékot 3 napja
- Egyre nagyobb a szakadék az átlagnyugdíjak és az átlagbérek között 3 napja
- A nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők aránya vármegyénként - grafikon 3 napja
- A nyugdíjban és egyéb ellátásban részesülők száma az ellátás típusa szerint - grafikon 4 napja
- Jön a Férfiak40? – inkább a rugalmas nyugdíj lehet a megoldás 1 hete
- Svájci indexálás: így maradtak el a magyar nyugdíjak a bérektől 2 hete
- Szakértő: Ezért kerülhetnek nehéz helyzetbe a nyugdíjasok a választás után 2 hete
- Most dől el minden: később már nem kérhető a nyugdíj újraszámítása 3 hete
- Ennyi magyar kap havi 2 millió forintnál több nyugdíjat 1 hónapja
- Évente egy kabát, de közben beázik a ház – mi történik a magyar nyugdíjakkal? 1 hónapja

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?