Elbocsátja 90 dolgozóját az egykori Savaria Gépgyár
Mind a kilencven dolgozójától kénytelen megválni a néhány hete jogerősen is felszámolás alatt álló szombathelyi Korrgép Savaria Gép- és Berendezésgyártó Kft. A több évtizedes múltra visszatekintő egykori Savaria Gépgyárban a közelmúltban állították le a termelést - írja a Napi Gazdaság.
Az mrp-szervezet által birtokolt 51 százalékos üzletrészt 2005 őszén a Global Capital Investnek értékesítették, és ezzel párhuzamosan hozzákezdtek egy átfogó reorganizációs program kidolgozásához. Ennek keretében jelentős fejlesztéseket terveztek és módosítani kívánták a termékszerkezetet is. Az elképzelésekből azonban nem valósult meg semmi, és a Korrgép működése 2006 őszére finanszírozhatatlanná vált - olvasható a Napi Gazdaságban.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
- Ekkor kezdi meg a dolgozók felvételét a Vulcan Shield Global Békéscsabán 3 hónapja
- Az Arval új vezetője: Kádár István a globális operációk élén 6 hónapja
- Idén minden eddiginél korábban jött el a túlfogyasztás napja 8 hónapja
- Itt a toplista! Ezekben az országokban nem uralja a munka az életet – hogy áll Magyarország? 9 hónapja
- Új vezérigazgató az AKKO Invest-nél 10 hónapja
- Sokkoló számok: nagyot esett a dolgozói és a vezetői elköteleződés 11 hónapja
- Fiatalok foglalkoztatását segítő szervezeteket támogat a Citi 1 éve
- Mi tartja vissza a nőket a vállalkozás-indításban? 1 éve
- 134 év múlva lehetnek egyenlőek a férfiak és a nők 1 éve
- Kompetenciahiány van: interjú Gazdag Andrással, a Schaeffler Csoport magyarországi HR igazgatójával 2 éve
- Így érzik magukat a munkavállalók 2024-ben - friss Gallup eredmények 2 éve
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben