Eldőlt, lesz-e idén nyugdíjprémium
Farkas András nyugdíjszakértő a Népszavának nyilatkozott a nyugdíjprémium és a nyugdíjkorrekció kapcsán.
Biztosan nem lesz idén nyugdíjprémium – mondta Farkas András nyugdíjszakértő a Népszavának. Mint elmondta, a pluszpénz feltétele, hogy a GDP növekedése legalább 3,5 százalék legyen, de a gazdaság jelenleg recesszióban van, és a GDP emelkedése a legoptimistább számítások szerint sem érheti el az 1,5 százalékot. Farkas András kiemelte, hogy mára elvesztette jelentőségét a nyugdíjprémium: Egyszeri juttatás, ami a korrekcióval ellentétben nem épül be az ellátásba. A szakértő szerint a kormány a juttatást nem tartotta karban. Úgy látja, hogy a nyugdíjprémium a 13. havi nyugdíj 2022-től történt teljes, ráadásul felső korlát nélküli visszavezetése miatt is okafogyottá vált.
Farkas András a novemberi nyugdíjkorrekcióról is szót ejtett. Bár a KSH múlt héten közölt inflációs adatai alapján már megjelentek kalkulációk arról, hogy novemberben mekkora kiegészítés érkezhet az érintetteknek, annak összegét most még nem lehet tudni. A szakértő szerint az éves nyugdíjas infláció az első nyolc havi tapasztalatok alapján a 18,7 – 19,2 százalékot is elérheti, a korrekció pedig 2,5-, legfeljebb 3,5 százalék lehet majd.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Bogdán Szilviát, a NEXON HR-igazgatóját, választotta a Magyarországi Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) HR-bizottsági elnökének. Teljes cikk
Miközben a kormány költségcsökkentésre kötelezi az állami cégeket, a Magyar Posta egyik nyereséges informatikai leányvállalata, az MPSoft is... Teljes cikk
Kapu Tibor minden egyes percnyi munkája egymillió forintot ér, hiszen csak a legmagasabb szintű, szigorúan válogatott tudományos kísérletek kaphattak... Teljes cikk
- A dolgozók többsége szerint nyugdíjasként nem lesz elég megtakarításuk 1 hete
- Új törvény az özvegyi nyugdíjról: ki lesz jogosult rá 2026 után és ki nem? 2 hete
- Meddig lehet majd beváltani a nyugdíjasok 30 ezres utalványát? 2 hete
- 55 évesen nyugdíj? A kormány a nehéz fizikai munkát végzőknek kedvezne 2 hete
- Ezekben az európai országokban a legnagyobb a nyugdíjas szegénység 3 hete
- Akik nyugdíj mellett is dolgoznak: brutális különbségek az EU-ban 4 hete
- Miért a nyugdíjasokon spórol a kormány? 4 hete
- Csökkentheti-e a segély, a gyed vagy a gyes a nyugdíjat? Itt a válasz 4 hete
- 800 ezer magyar nyugdíjas a létminimum alatt él 1 hónapja
- Az öregségi nyugdíjban részesülők teljes ellátásának átlag- és mediánösszege - grafikon 1 hónapja
- Felszólították a németeket: dolgozzanak többet és hatékonyabban 1 hónapja