Több száz számítógépet lopott munkahelyéről Budapesten egy informatikus
Az erzsébetvárosi rendőrök azzal gyanúsítanak egy 39 éves informatikust, hogy több mint száz számítógépet lopott el munkahelyéről, egy felsőoktatási intézményből - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK).
A Budapesti Rendőr-főkapitányság VII. Kerületi Rendőrkapitánysága sikkasztás bűntett miatt folytat nyomozást a férfi ellen, aki a megalapozott gyanú szerint 2021 szeptembere és 2022 februárja között több mint száz asztali számítógépet és projektorokat lopott el egy erzsébetvárosi felsőoktatási intézményből.
Az intézményből február 21-én tettek feljelentést, miután az informatikus e-mailt küldött a vezetőségnek, amit így kezdett: "Hatalmas bajt okoztam" - olvasható a közleményben.
A rendőrség közlése szerint az üzenetben a férfi beismerte, hogy az elmúlt hónapokban eltulajdonította a kezelésére bízott számítógépeket. A mintegy ötvenmillió forint értékű hiányt azért nem vették észre, mert a távoktatás miatt nem használták az informatikai eszközöket.
A férfit a rendőrök sikkasztás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki.
Az ellopott eszközök közül - amelyek egy részét zálogházba adta - a rendőrök tizenegy projektort, nyolcvanegy asztali számítógépet, hat laptopot, egy hangsugárzót, tizenegy monitort, hatvan memóriát, illetve hatvanhét videókártyát foglaltak le.
A gyanúsított a bűncselekmény elkövetését beismerte, a nyomozás további szakaszában szabadlábon védekezhet - áll a rendőrségi közleményben.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A tanári béremelés hatására rekordokat dönt a pedagógusképzésre való jelentkezés, és az iskolaigazgatókhoz is soha nem látott számú... Teljes cikk
A pénteken életbe lépett adótörvény-módosítások értelmében az automatikus pótlékmentes részletfizetés összeghatára megduplázódott, így már... Teljes cikk
A Pedagógusok Szakszervezete (PSZ) tiltakozik a kormány azon terve ellen, hogy a pedagógusok teljesítményértékelés alapján járó havi 20–60 ezer... Teljes cikk
- Nincs mozdíthatatlan munkavállaló: interjú Varga Péterrel, a Manpower ügyvezetőjével 3 hónapja
- Jelentős árbevétel-növekedések a flottakezelőknél 3 hónapja
- Ismét helycsere a dobogó tetején - itt a legnagyobb relokációs cégek listája 4 hónapja
- Milyen kihívások formálják a bérszámfejtés outsourcing piacot 4 hónapja
- Ekkora fizetésre számíthat, aki átképzi magát informatikusnak 4 hónapja
- Ezért van szüksége minden vállalkozásnak egy IT-hősre 4 hónapja
- Ők adnak munkát a nyugdíjasoknak: itt vannak a legnagyobb szövetkezetek 4 hónapja
- Trendalkotó múlt, inspiratív jövő - Ocskay Szilárd, a NEXON alapító-ügyvezetője 4 hónapja
- Élesedik a verseny a dobogón: itt vannak a legnagyobb HR és bérszámfejtő outsourcing cégek 4 hónapja
- A magyar átlagbér közel kétszeresét vihetik haza ezek a pályakezdők 5 hónapja
- Ők adnak munkát a diákoknak: itt az iskolaszövetkezetek toplistája 5 hónapja