Első körben nem szerezte meg a győzelmet Áder János
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatA köztársaságielnök-választás első fordulójában Áder János nem szerezte meg a tisztséghez szükséges kétharmadot. A második forduló kora délután lesz, amikor már az egyszerű többség is elég lesz az államfői megválasztásához, írja az Index.
A 199 fős parlamentben az azonnali győzelemhez 133 szavazat kellett volna. A Fidesz és a KDNP azonban összesen csak 131 fő. A baloldali ellenzék a másik jelöltre, Majtényi Lászlóra szavazott, a Jobbik 24 fős frakciója pedig távol maradt a szavazástól, írja az Index.
A második fordulóban már elég lesz az egyszerű többség, a DK bejelentette, hogy ebben a szavazásban már nem vesznek részt.
Index
A második fordulóban már elég lesz az egyszerű többség, a DK bejelentette, hogy ebben a szavazásban már nem vesznek részt.
Index
- 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

HR katasztrófa romkom jelmezben: a Munkahelyi románc