Építőipar: a vállalkozások harmada kalkulál létszámcsökkentéssel
A magyar építőipar drasztikus visszaesése miatt a közbeszerzés és az export felé fordultak az ágazatban működő vállalkozások - közölte az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) az MTI-vel.
A vállalkozások szempontjából nőtt a közbeszerzések szerepe, az első félév végén az árbevétel 55 százaléka keletkezett közbeszerzéseken elnyert munkákból, egy évvel ezelőtt ez az arány még nem érte el az 50 százalékot. A magánmegrendelőktől kapott árbevétel egy év alatt 25-ről 18 százalékra csökkent.
Az ÉVOSZ felméréséből kiderül, hogy a vállalkozások harmada kalkulál létszámcsökkentéssel a következő félévben.
Minden megkérdezett cég jelezte, hogy kisebb-nagyobb összegű kinnlevősége van, és - átlagban - azok 30 százalékát nem tudja behajtani.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Volt, aki két órát állt sorban, hogy felmondjanak neki. Teljes cikk
Jelentős hatékonyságnövekedést és új üzleti lehetőségeket teremtve hoz gyökeres változásokat a pénzügyi szolgáltatások, különösen a banki... Teljes cikk
1700 dolgozót érinthet a döntés. Teljes cikk
- Felmérés: kevés cég tartja hatékonynak a készségek értékelését 3 hete
- Felmérés: Egyre kevesebb munkahelyen elvárás a diploma 3 hete
- Felkészülés a fogadásukra: mit tehet egy cég, hogy sikeresen fogadja a Fülöp-szigeteki munkavállalókat? 4 hete
- 500 fülöp-szigeteki vendégmunkás dolgozhat majd a debreceni akkugyárban 1 hónapja
- Jó fizetés vagy valami más? Ez a legfontosabb a magyar munkavállalóknak 1 hónapja
- Új ajtók nyílhatnak a Brexit után: brit–EU megállapodás készül a fiatalokról 1 hónapja
- Elindult az ÉVOSZ fenntarthatósági tagozata 1 hónapja
- Országszerte mintegy 1700 mentődolgozó részesült elismerésben 2 hónapja
- ÖPOSZ: a pénztártagok a befizetéseik után járó adóvisszatérítésről május 20-ig rendelkezhetnek 2 hónapja
- Mentőöv a szakemberhiányban: fókuszban az atipikus foglalkoztatás 2 hónapja
- Elbizonytalanította a munkáltatókat a vendégmunkásokra vonatkozó törvénymódosítás 2 hónapja