EU: mi lesz a nyugdíjreform költségeivel?
Csak a túlzottdeficit-eljárás alatt álló országok esetében lesz lehetőség arra, hogy a korábbi nyugdíjreform kapcsán keletkezett költségeket az unió államháztartási statisztikája figyelembe vegye - írja a Világgazdaság.
A kezdeményezők az államháztartási adatokból - mind az adósságból, mind a deficitből - egy az egyben levonhatóvá tennék a magánnyugdíjpénztárak megjelenésével keletkezett költségvetési mínuszokat, de közben a jelek szerint erre nem lesz mód a jövőben sem.
Egyelőre nem lehet biztosat tudni, hiszen a legutóbbi pénzügyminiszteri csúcson szóba sem került a nyugdíjelszámolások kérdése, a végső határidő pedig október vége, ám brüsszeli források szerint a már említett kompromisszumra van a legnagyobb esély.
Világgazdaság
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Németországban vita folyik arról, hogy szükséges-e eltörölni egy munkaszüneti napot a gazdaság élénkítése érdekében. Bár Európához mérten az... Teljes cikk
Olaszországban a szavazásra jogosultak 30,6 százaléka járult az urnákhoz, ami érvénytelenné tette a vasárnap és hétfőn rendezett népszavazást... Teljes cikk
Ideiglenesen vezethetik be a négynapos munkahetet a németországi gyárban. Teljes cikk
- Nagy baj van a nyugdíjemeléssel 11 hónapja
- Ön részt vett a nyugdíjreform előkészítését szolgáló vitában? 12 hónapja
- A 27 EU-tagállam közül 24 többet fordít a nyugdíjasaira, mint Magyarország 13 hónapja
- "Rendkívül érzékeny állások" - a kettős állampolgárok nem tölthetnének be bizonyos pozíciókat 13 hónapja
- Nyugdíjmatek: egymillióval kevesebb adófizetővel nem lehet majd biztosítani 200 ezerrel több nyugdíjas ellátmányát 1 éve
- 20 éve az EU-ban: így változtak a magyar nyugdíjak a többi országhoz képest 1 éve
- Mire számíthatnak a nyugdíjasok 2024-ben? 1 éve
- Íme a nyugdíjjal kapcsolatos legfontosabb jövő évi tudnivalók 2 éve
- Így lehetne megőrizni a nyugdíjak reálértékét 2 éve
- Magyar nyugdíjreform a láthatáron 2 éve
- Itt a megoldás a magyar nyugdíjrendszer problémáira! 2 éve