Feketelistát vezet a Google a konzervatív alkalmazottakról?
Bár a Google éppen a sokszínűségéről híres, most egy volt alkalmazott mégis azt állítja, hogy a cég néhány vezetője listázza a másképp gondolkodókat - írja a Business Insider.
James Damore most beperelte a céget, sőt azt állítja bizonyítani tudja, hogy a konzervatívan gondolkozó alkalmazottak hátrányos helyzetben vannak a vállalatnál, vannak olyan vezetők, akik listát is vezetnek róluk - írja a lap.
Egy ismert republikánus ügyvéd fogja képviselni azokat a fehér férfiakat, akik úgy érzik, hogy nézeteik miatt hátrányos helyzetbe kerültek a cégnél. Damore augusztus óta az ügyfele, már 161 oldalnyi anyagot összegyűjtöttek, ebben rengeteg bizonyíték szerepel: belső emailek, körüzenetek.
Damore azt is állítja, hogy akiről már az állásinterjúk alatt kiderül, hogy túl konzervatívan gondolkodik, azt fel sem veszik a céghez.
Az ügyvéd birtokában vannak olyan levelek is, amiben egy női alkalmazott azt veti fel, hogy akár nyilvánosak is lehetnének ezek a listák a cégen belül, és odaírhatnák, hogy ki miért került rá. A nő szerint a konzervatív gondolkodás a cég sokszínűségét megakadályozza.
Business Insider
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A Magyar Nemzeti Bank új vezetése úgy döntött, bezárja a jegybank Balatonakarattyán lévő Oktatási- és Konferenciaközpontját, ez 60 ember... Teljes cikk
Félidejéhez érkezett BAT Pécsi Dohánygyár Kft. (BAT PD) új gyártócsarnokának hatvanmilliárd forintos beruházásban zajló építése, amellyel a... Teljes cikk
A debreceni déli ipari övezetben elkészült a kis-és középvállalkozások parkja (kkv-park) első üteme, amelyet kétmilliárd forint kormányzati... Teljes cikk
- Tanulmány: ez a leghatékonyabb munkaszervezés a szoftverfejlesztő csapatoknál 1 hónapja
- Nem olcsóbb a külföldi vendégmunkások alkalmazása a magyarokhoz képest 1 hónapja
- Ezeket a munkajogi hibákat nem engedheted meg magadnak! 1 hónapja
- Fókuszban a külföldi munkavállalók alkalmazása 1 hónapja
- Ezek a foglalkoztatók nem jelentették be dolgozóikat 1 hónapja
- 14 milliós kártérítést kapott a dolgozó, akit Darth Vaderhez hasonlítottak a munkahelyén 2 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 2 hónapja
- Meeting szoftverek: hogyan válasszunk? 2 hónapja
- Védett korú munkavállaló kimaradhat a leépítésből? 2 hónapja
- Felmérés: A DEI programok csökkentése hatással van a nők munkahelyi viselkedésére és karrierterveire 2 hónapja
- Az LMBTQ+ munkavállalók növekvő diszkriminációról számolnak be és kevésbé boldogok 2 hónapja