Foglalkozási Rehabilitációs Tudástár: segítség a munkáltatóknak
Elindult a Foglalkozási Rehabilitációs Tudástár honlapja, az frtt.hu, amely a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatása után érdeklődő munkaadókat segítheti - írja a jobline.hu.
Az információk felhasználása nagy szerepet játszhat a megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatásához kapcsolódó előítéletek megváltoztatásában és elősegítheti a megváltozott munkaképességű emberek alkalmazási szándékának emelkedését.
jobline.hu/hvg.hu
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatásban a Z generációsok majdnem fele azt mondta, hogy szülei segítettek nekik önéletrajzot írni, de volt olyan szülő is, aki gyermeke... Teljes cikk
Heteken belül elutalják a tanároknak azt a 150 ezer forintos juttatást, amiről az e heti kormányülésen született döntés - közölte a csütörtöki... Teljes cikk
Egy friss számítás szerint az átlagkereset mellett akár egy 15 millió forintos személyi kölcsön törlesztése is vállalható lehet, de csak... Teljes cikk
- Mi alapján kaphatok megváltozott munkaképességűként több ellátást? 4 hónapja
- 18 millió dolgozó hiányzik majd az EU-ból – kik lehetnek megmentők? 6 hónapja
- Ezért foglalkoztass megváltozott munkaképességű kollégát 6 hónapja
- Így foglalkoztass megváltozott munkaképességű munkatársat: kihívásokból előnyök 6 hónapja
- Nyugdíj: lehet-e szerezni szolgálati időt megváltozott munkaképességűként? 7 hónapja
- Valódi befogadás? Miért nem elég egy rámpa? 8 hónapja
- Nem hátrány, hanem kiindulópont: álláskeresés megváltozott munkaképességgel 8 hónapja
- Nem csak a nyugdíjasok kapnának élelmiszer-utalványt 8 hónapja
- Mikor számít szolgálati időnek a rokkantsági nyugdíj és ellátás? 8 hónapja
- Nem a képesség hiányzik, hanem az esély - így segít munkához a KézenFogva Alapítvány 9 hónapja
- Leszázalékolás mellett dolgozhatok teljes munkaidőben? 9 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben