kapubanner for mobile

Folyik a hajtóvadászat a francia újságírók gyilkosai után

Egy francia szatirikus magazin - a Charlie Hebdo - szerkesztőségére két fegyveres támadt, akik 12 ember életét oltották ki, köztük két rendőrét. Majd elmenekültek. Közben harmadik társuk, a valószínűleg sofőrként közreműködő Hamyd Mourad feladta magát, és megnevezte társait.

A lap tíz megölt munkatársából négyen Franciaország legismertebb karikaturistái. A rendőrség nagy erőkkel keresi az elkövetőket, a Kouachi-fivéreket, akik francia állampolgárok. Egyikük már korábban is összeütközésbe került a törvénnyel, 2005-ben bebörtönözték, mert segédkezett dzsihádistákat Irakba küldeni Franciaországból.

A France Info-nak egy szemtanú azt mondta, hogy a két férfi azt ordította: „Megbosszuljuk a prófétát", amivel a Mohamedről készült karikatúrákra utalhattak. A szatirikus és nagy vihart kavaró, gyakran vallási témájú karikatúrák miatt a szerkesztőséget korábban is érték támadások, a dolgozókat életveszélyes fenyegetések.

Az áldozatok között van a Charlie Hebdo Charb művésznéven ismert 47 éves kiadó igazgatója is.

A 20 Minutes.fr úgy tudja, hogy a szerkesztőségből többen a tetőre menekültek a támadás alatt. Az épületben még negyvenen voltak, akiknek nem esett bántódásuk.

François Hollande köztársasági elnök azt mondta, hogy Franciaországot sokkolta a támadás, amit egyértelműen terrorcselekménynek minősített.
Franciaországban csütörtökre gyásznapot rendeltek el. Szerda este több nagyvárosban százezrek gyújtottak mécsest.

Index/Euronews/444.hu
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
A meglepő igazság: Miért jelennek meg szülők a Z generáció állásinterjúin?

Egy friss kutatásban a Z generációsok majdnem fele azt mondta, hogy szülei segítettek nekik önéletrajzot írni, de volt olyan szülő is, aki gyermeke... Teljes cikk

Gulyás Gergely: heteken belül megkapják 150 ezer forintos juttatásukat a pedagógusok

Heteken belül elutalják a tanároknak azt a 150 ezer forintos juttatást, amiről az e heti kormányülésen született döntés - közölte a csütörtöki... Teljes cikk

Ennyi személyi kölcsönre elég a magyar átlagfizetés

Egy friss számítás szerint az átlagkereset mellett akár egy 15 millió forintos személyi kölcsön törlesztése is vállalható lehet, de csak... Teljes cikk