Megjelent: 14 éve

Fontos személyi változások az ING Alapkezelőnél

Az ING Investment Management magyarországi leányvállalatánál lezárult a szervezeti átalakulás: Palástiné Szabó Krisztina irányítja vezérigazgatóként az ING Befektetési Alapkezelő Zrt.-t. A magyarországi befektetési igazgató Dr. Nagy Jenő lett, Pájer Tamás pedig regionális befektetési igazgatóként folytatja karrierjét.

Az ING Befektetési Alapkezelő Zrt.-nél a vezérigazgatói teendőket - jelenlegi feladatkörét kibővítve - október 17-től Palástiné Szabó Krisztina (42) látja el. Az új vezérigazgató nyolc éve az ING Befektetési Alapkezelő pénzügyi és operációs igazgatója, ahová a PwC által később felvásárolt Coopers & Lybrand könyvvizsgáló cégtől érkezett. Az ING globális vagyonkezelő magyarországi részlegének új vezetője céljának tekinti ügyfelei vagyonkezelési igényeinek professzionális, a nemzetközi normákhoz igazodó kiszolgálását, valamint az anyacég által menedzselt luxemburgi alapskála helyi disztribúciójának kiemelt fontossággal történő kezelését.

A vezető mindezek mellett különösen nagy hangsúlyt helyez arra, hogy a társaság gazdálkodása hatékonyan és a hosszú távú üzleti elképzelésekkel összhangban alakuljon, emellett fontos feladatnak tekinti azt is, hogy a tevékenységből és a piaci környezet változásából adódó kockázatokat a cég megfelelően kezelje - olvasható a cég közleményében.

Az angolul kiválóan beszélő Palástiné Szabó Krisztina a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán szerzett diplomát, emellett okleveles könyvvizsgálói képesítéssel is rendelkezik. Krisztina szabadidejében a családjával szeret utazni és kirándulni.

Az ING Befektetési Alapkezelő Zrt.-nél befektetési igazgatónak nevezték ki a cég korábbi részvényportfolió menedzserét, Dr. Nagy Jenőt (45). Az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen vegyész diplomát és a kanadai Queen’s University-n doktori fokozatot szerző Dr. Nagy Jenő 1996-ban helyezkedett el az ING elődjeként működő Nationale-Nederlanden Biztosítónál marketing elemzőként, majd fél év után befektetési elemzőként a makroökonómia és az állampapírpiac összefüggéseit vizsgálta. 1997-től az ING Befektetési Alapkezelő részvénypiaci vagyonkezelőjeként hazánk egyik legnagyobb részvényportfolióját menedzselte. A tőzsdei szakvizsgával, befektetési elemzői- és CFA diplomával is rendelkező szakember gyerekkora óta sportszerető ember, ezért szabadidejében az olvasáson kívül családjával kirándul, illetve nagyobbik fiával bűvész show-kra, kisebbik fiával pedig természettudományi múzeumokba és fegyverkiállításokra jár.

Az eddigi befektetési igazgató, Pájer Tamás (39) az ING Investment Managementnél regionális befektetési igazgatóként folytatja karrierjét. Pájer Tamás felel majd a közép-kelet európai országok (Csehország, Szlovákia, Magyarország, Románia, Bulgária és Görögország) befektetési folyamatainak és -politikájának összehangolásáért, valamint a befektetési portfoliók és teljesítményük értékeléséért. A kinevezések után véglegessé vált az ING Befektetési Alapkezelő igazgatótanácsa is, amelynek tagjai: Palástiné Szabó Krisztina, Pájer Tamás, Dr. Nagy Jenő és Nagy Erika.
  • 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznakinfo button Részletek ticket button Jegyek