Gazdaságvédelmi akciótervet sürget a Jobbik
A Jobbik szerint minimum kilenc hónapra kellene emelni az álláskeresési járadék tartamát.
Bár Orbán Viktor már szeptemberre ígért egy gazdaságvédelmi akciótervet, amely nagyon sok munkavállalónak kipótolná a kieső bérét, ez a mai napig nemhogy nem készült el, de még az ötletelés sem folyik róla feltételezhetőleg a megfelelő mederben - jelentette ki, miután az általa vezetett parlamenti testület meghallgatta Palkovics László innovációs és technológiai minisztert.
Hozzátette: Magyarországé Európa legszűkmarkúbb munkanélküli-ellátási rendszere, ennek eredményeként pedig a 300 ezer álláskereső fele semmiféle támogatásra nem jogosult Kiemelte: pártja szerint háromról legalább kilenc hónapra kellene emelni az álláskeresési járadék tartamát, összegét pedig minimum a kétszeresére.
Z. Kárpát Dániel szerint a kormányzat "a multik kedvezményezésével" van elfoglalva, miközben nem kapnak ilyen segítséget a hazai mikro-, kis- és középvállalkozások. A Jobbik az előbbiekkel újratárgyalná, utóbbiakkal pedig megkötné a stratégiai megállapodást. Kikötnék, hogy a magyarországi béreket fel kell zárkóztatni legalább Európa átlagához - mondta a képviselő.
MTI
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.21Fókuszban a "Hard HR" A workshop során a NIVEUS | PAYROLL és a NIVEUS | LEGAL szakértői a munkavállalói életciklus mentén haladva tekintik át a legfontosabb foglalkoztatási helyzeteket, a belépéstől kezdve a foglalkoztatás különböző szakaszain át egészen a kilépésig. Minden egyes ponton kiemelik azokat a kritikus jogi, adózási és bérszámfejtési kérdéseket, amelyek közvetlenül hatnak a HR döntéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Nem rendezhetnek majálist a szakszervezetek az idén május elsején a Városligetben, megszakad egy 135 éves hagyomány, mivel a terület... Teljes cikk
Száz új munkahelyet hoz létre a Révész Trans Kft. legfrissebb 3,2 milliárd forint értékű kapacitásbővítő beruházása Tiszaújvárosban és... Teljes cikk
Az OpenAI közlése szerint a munkavállalók leggyakrabban a bérszámításhoz kérnek segítséget, illetve azt szeretnék megtudni, hogy egy adott... Teljes cikk
- Elindult az aláírásgyűjtés, hogy december 24. munkaszüneti nap legyen 8 hónapja
- Milliárdos programokkal és adócsökkentéssel védi meg a kormány a magyar munkahelyeket 8 hónapja
- Munkahelymentés két hét alatt – bejelentették, hogy készül az akcióterv 9 hónapja
- A Covid utóhatásai - A fiatalok közel háromnegyedét érinti a szociális szorongás, a karrierjüket is befolyásolja 1 éve
- Jönnek a részletek! - így igényelhetnek támogatást a nyugdíjasok 1 éve
- Új gazdaságpolitikai akciótervet jelentettek be a vállalkozások erősítéséért 1 éve
- 200 milliárdos programot indít a kormány a lakhatási válság kezelésére 1 éve
- Új munkaszüneti napról szavazhat a parlament 1 éve
- Íme a gazdaságpolitikai akcióterv: 1400 milliárd forint jut a vállalkozásoknak 1 éve
- A Demján Sándor Program célja: a hazai vállalkozások méretének megduplázása 1 éve
- Ilyen hatással van a munkavégzésre a hosszú Covid 2 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?