Gázkrízis: több ezer dolgozó kényszerszabadságon
A gázkrízis miatt életbe lépett korlátozások következtében már néhány ipari park és alapvetően irodai tevékenységet végző vállalat is leállásról döntött.
Nem dolgoznak ma a cserépgyártással foglalkozó Tondachnál sem. Az óránkénti 5100 köbméteres földgázfogyasztást 600 köbméterre kellett mérsékelnünk, így pedig inkább leállították a termelést. Az öt gyáruk dolgozóit pedig szintén kényszerszabadságra küldték. Mint ahogy a tatabányai keréktárcsagyár összes dolgozójának otthon kell maradnia, amíg a korlátozás tart. Szintén nem kell mától dolgozniuk az Ajkai Elektrotechnikai Kft. munkatársainak.
A számítógép mellől is hazaküldik az embereket
Több ipari parkban és irodaházban is kikapcsolták a fűtést, a számítógép mellett dolgozók is szabadságra kényszerültek. Szerda délután már elkezdték a Graphisoft Parkból hazaküldeni a cégek a munkatársaikat. A Hírszerző információi szerint elsőként a park egyik bérlője, a Microsoft küldte haza embereit, de később már mind a 33 vállalat úgy döntött, nem kell mától bemenni a munkahelyre az embereknek.
A fűtés leállítása ellenére viszont akad több olyan munkahely, ahol be kell menni dolgozni: most van ugyanis a leltározás és a 2008-as év zárása sok vállalatnál, köztük több nagy magyarországi multinacionális cégnél is.
Hírszerző.hu
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A 2024-es 32,2 százalékos, majd a 2025-ös 21,2 százalékos emelés után újabb 10 százalékkal emelkedik a tanítók, a tanárok és az óvónők bére -... Teljes cikk
Kutatások szerint a dolgozók pénteken 20–35%-kal kevesebb feladatot végeznek el, mint a hét többi napján. A szakértők szerint a munkahelyeknek... Teljes cikk
A kulturális közfeladatot ellátó foglalkoztatottak 2026. január 1-jétől beépülő jelleggel 15 százalékos béremelésben részesülnek. Teljes cikk
- Felfüggesztik a munkát a magyarországi Suzuki gyárban 2 éve
- Indul a munka a Suzuki Oktatási Centrumában 2 éve
- Új vezérigazgató-helyettes a Magyar Suzukinál 3 éve
- Családbarát munkahely lett a Semmelweis Egyetem és a Magyar Suzuki is 3 éve
- Duális képzést indít a Magyar Suzuki 3 éve
- Átlagosan 20 százalékkal emeli a béreket a Magyar Suzuki 3 éve
- Dr. Varga Zoltán: A Magyar Suzukinál jelenleg egy generációváltás zajlik 3 éve
- Zárnak az orosz autógyárak, ezreket küldenek kényszerszabadságra 4 éve
- Paks 2: megkezdődtek az elbocsátások, van, akinek 6-700 ezer forintja bánja 4 éve
- Átlagosan 12 százalékkal emeli a béreket a Magyar Suzuki 4 éve
- Putyin egyhetes munkaszünetet rendelt el, akkora a járvány Oroszországban 4 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa