Good CSR: a Coca-Cola, a Pannon és a Richter kapott díjat
Hétfőn este átadták Budapesten a Good CSR 2009. évi díjait. Az idén immár 30 cégből álló, 3 országra kiterjedő mezőnyből a Coca-Cola HBC Magyarország, a Pannon, a Richter Gedeon, valamint a román Banca Comercială Română kapott díjat.
Hétfőn este ünnepélyes gála keretében adták át a Good CSR 2009 díjait. Idén a Coca-Cola HBC Magyarország lett az iparági kihívások kezelésének legjobbja. A stratégiai civil együttműködés kategóriában a Pannont, míg a felelősségvállalás irányítása kategóriában a Richter Gedeont találta a legjobbnak a hazai szakemberekből álló zsűri. A legjobb román Good CSR riportért járó díjat a Banca Comercială Română S.A. nevű bank kapta.
Magyar részről a tavalyi programhoz hasonlóan Adriány Kincső, a Hungarian Business Leaders Forum ügyvezető igazgatója, Alexa Noémi, a Transparency International Magyarország Alapítvány ügyvezető igazgatója, valamint Bálint Viktor, a Sanoma Budapest Zrt. lapigazgatója vett részt a zsűri munkájában. A Good CSR 2009 programban résztvevő vállalatok jellemzően a pénzügyi szektorból és a telekommunikáció területéről kerültek ki a legnagyobb számban, de erősen képviseltette magát a szolgáltatási szektor, a gyógyszeripar és az energiaipar is.
A program jelentőségét mi sem hangsúlyozhatná jobban, mint hogy ez idáig világszerte mindössze 194 GRI szabványnak megfelelő "C" típusú jelentés készült. Ez a szám most a Good CSR jelentéseknek köszönhetően jelentősen, harminccal növekszik. A résztvevő vállalatok közül tíz cég a Good CSR 2009 program keretein belül adja ki először GRI-alapú (Global Reporting Initiative) CSR jelentését.