Hattyúszámláló és rendszámtábla eltakaró - ezek munkák
A most következő felsorolásból minden munka valós. Bár ezt nem könnyű elhinni. A világ minden tájáról a hihetetlen munkaköröket a friss.hu gyűjtötte össze.
Rengeteg az az autó Irán fővárosában, Teheránban. Ahogy a világon sokfelé, így ott is megpróbálták bevezetni, hogy bizonyos napokon csak a páros, más napokon csak a páratlan rendszámú autók közlekedhetnek a városban. A találékony irániak ugyanis azért, hogy megússzák a büntetést, de mégis autózhassanak bármilyen rendszámú is a gépjárművük, letakartatják autóik rendszámtábláját. Miután az ellenőrzés automatizált, tehát csak bizonyos pontokon fontos a megfelelő rendszám, az ellenőrző helyek előtt vállalkozó szellemű emberek várják a nem megfelelő rendszámos autókat és pár pillanat alatt letakarják az azonosítót.

Bicikli-kiemelő Hollandiából
Hollandiában rengetegen közlekednek kerékpárral, a mindent behálózó bicikliutak mellett megfelelő a tárolás/parkolás lehetősége is. Igen ám, de valamiért a hollandoknál kialakult az a szokás, hogy a használaton kívüli bicajaikat vízbe dobják. Ebből következik az a munkakör, aminek lényege, hogy a vízbe hajított kerékpárokat ki kell emelni a csatornákból. Állítólag nem is keresnek rosszul a bicikli-kiemelők, úgyhogy egy keresett munkakörről van szó.
Emberi-zebrák Bolíviából
Megint csak a fővárosról van szó, La Pazról. A gyalogátkelőhelyeken való áthaladás nem egyszerű feladat, ezért a város hivatalos segítőket fizet meg. Olyan embereket, akiknek más dolguk nincs, mint hogy segítik a többieket, hogy biztonságban a túloldalra jussanak. Az egyetlen furcsa a történetben, hogy munkájuk közben valamiért zebra ruhát kell viselniük…Metróba tuszkoló Japánból
Ez a foglalkozás már szinte bevett. A tokiói metróvállalat találta ki: a túlzsúfolt forgalom ellenére úgy próbálják meg működtetni a közlekedést, hogy külön embereket alkalmaznak, akiknek az a dolguk, hogy betuszkolják a lehető leggyorsabban az utasokat a szerelvényekbe.
WC-felügyelő Kínából
Sencsen tartományban az jelentette az egyik legkomolyabb problémát, hogy egyesek nem rendeltetésszerűen használták a nyilvános illemhelyeket. Azaz nem sikerült beletalálniuk a megfelelő helyre. Ezért amúgy komoly büntetés is jár, 100 jüan, azaz 4.500 forintot kell a pontatlan delikvensnek bírság címén befizetnie. És hogy pontosan kiszűrjék, ki a renitenskedő egyén, azért fizetnek embereket, hogy figyeljék a wc használókat, ki az, aki „mellé lő”.
Hattyúszámláló Angliából
Egyes angliai megyékben (Middlesex, Surrey, Buckinghamshire, Berkshire, és Oxfordshire) van egy olyan hagyományos munkakör, melyben a hattyúkat számlálják minden évben (igaz, nem folyamatosan, csak júliusban). Egy, 12. századig visszanyúló ősi hagyományról van szó, amit végül 1482-ben, IV. Eduárd uralkodása idején iktattak törvénybe. Értelme annyi volt, hogy a hattyúk hagyományosan az uralkodó tulajdonát képezték, ezért kellett megszámlálni és megjelölni őket. Ma már ennek nyilván inkább környezetvédelmi okai vannak.
friss.hu
- 2025.11.25Pannon HR Konferencia Budapest A Pannon HR Konferencia Budapest 2025 a humánerőforrás-szakma egyik kiemelt találkozója, ahol elismert szakértők – Tari Annamária, Molnár Attila, Gácsi Anna, Dr. Sipka Péter és Sipka Bence – osztják meg tapasztalataikat a legaktuálisabb HR-trendekről és kihívásokról. Egy nap, amely inspirációt, tudást és értékes szakmai kapcsolatokat kínál minden HR-szakember számára.
Részletek
Jegyek
- 2025.12.03Humán controlling A képzés során megtanulhatja, miként támogathatja a controlling szemlélet a HR-stratégiát. Megmutatjuk, hogyan tervezze és kontrollálja a személyi jellegű ráfordításokat, elemezze a munkaerő költségeit és megtérülését, valamint, hogyan alkalmazza a teljesítménymenedzsment és a humán tőke elemzés legfontosabb módszereit a vállalati hatékonyság növelése érdekében.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Miközben Moszkva egyre nehezebben talál munkaerőt a dróngyártáshoz, váratlan irányból érkezhet segítség: az ukrán hírszerzés szerint... Teljes cikk
A megélhetési költségek folyamatos emelkedése miatt minden ötödik munkavállaló kénytelen másodállást vállalni Horvátországban - derül ki a Moj... Teljes cikk
Az EU bírósága megerősítette az unióban alkalmazandó megfelelő minimálbérekről szóló irányelv nagy részének érvényességét, ugyanakkor... Teljes cikk
- A jövő a bátor lányoké: így válhatnak a tinik az AI-korszak nyerteseivé 1 hónapja
- Trade Marketing Manager 3 hónapja
- IT Auditor 3 hónapja
- Változás a Munka Törvénykönyvében: mi történik, ha a munkavállaló alkalmatlanná válik a munkakörére 8 hónapja
- Így néz ki a munkahelyek jövője 2025-ben: kikre lesz a legkevésbé és leginkább szükség? 10 hónapja
- A legkeresettebb IT szakmák a jövőben: itt a lista 1 éve
- Informatika magántanár 1 éve
- Fizika magántanár 1 éve
- Értékesítési tanácsadó 1 éve
- Előkészítő mérnök 1 éve
- Service Desk munkatárs 1 éve

Mi történne, ha egy napra minden nő szabadságra menne?