Hét éve legalacsonyabb munkanélküliség az EU-ban
2009 áprilisa óta a legalacsonyabbra 8,8 százalékra mérséklődött márciusban az európai munkanélküliség az Eurostat pénteken közzétett adatai szerint.
A legalacsonyabb, 4,1 százalék Csehországban volt a munkanélküliség márciusban, a második helyen 4,2 százalékkal Németország áll. A legmagasabb rátát Görögországból jelentették, ahol januári adatok szerint 24,4 százalék volt a munkanélküliség, majd 20,4 százalékkal Spanyolország következik.
Az EU 28 tagállamából 25-ben csökkent a munkanélküliség márciusban, Ausztriában, Lettországban és Finnországban viszont emelkedett.
Az unióban 21,42 millióan voltak munka nélkül márciusban, ebből 16,44 millióan az eurózónában. Tavaly márciushoz képest az unió egészében 2,09 millióval, az eurózónában pedig 1,477 millióval csökkent a munkanélküliek száma.
Mérséklődött, de továbbra is súlyos gond a fiatalkorúak munkanélkülisége. A 25 év alattiak körében márciusban az unió 29 tagállamában 19,1 százalék, az eurózónában pedig 21,2 százalék volt az állástalanok aránya a tavaly márciusi 20,9 százalékkal, illetve 22,7 százalékkal szemben.
A legjobb Németországban volt a helyzet, ahol a 25 éven aluliak 6,9 százaléka volt állás nélkül, míg Görögországban januári adatok szerint 51,9 százalék, Spanyolországban 45,5 százalék, Horvátországban 39 százalék, Olaszországban pedig 36,7 százalék volt a munkanélküliség a fiatalok körében.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Görögországban heves vitákat váltott ki a munkaügyi minisztérium új törvényjavaslata, amely lehetővé tenné, hogy ugyanazon munkáltatónál napi... Teljes cikk
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói árak éves átlagos növekedése 4 százalékra, 2021 júliusa... Teljes cikk
Az Egyesült Államokban az elemzők által vártnál több új munkahely jött létre júniusban a nem mezőgazdasági ágazatokban, a munkanélküliségi... Teljes cikk
- A munkanélküliségi ráta alakulása hazánkban nemek szerint - grafikon 1 hónapja
- Veszélyes tendencia: nőtt a fiatal munkanélküliek aránya az EU-ban 2 hónapja
- Ez már "figyelmeztető jel" - repedezik a magyar munkaerőpiac? 2 hónapja
- Megjöttek a KSH friss adatai, ekkora volt a munkanélküliek száma 2025 áprilisában 2 hónapja
- Rekordszinten dolgozik Európa népe – melyik ország húzza le az átlagot? 2 hónapja
- A munkanélküliek száma hazánkban korcsoportonként - grafikon 3 hónapja
- Történelmi mélyponton stagnált a munkanélküliség az OECD-ben 3 hónapja
- A valaha mért legalacsonyabb szintre zuhant a munkanélküliség ebben a vármegyében 3 hónapja
- A munkanélküliek számának alakulása 2020 és 2024 között hazánkban 3 hónapja
- Mutatjuk, hogy változott a munkanélküliség az EU-ban és az euróövezetben 3 hónapja
- Megérkeztek a KSH friss adatai: 4,5 százalék volt a munkanélküliségi ráta 4 hónapja