Így legyen vállalkozó kockázat nélkül!
A Békés Megyei Kormányhivatal hosszútávon akarja működtetni és elterjeszteni az ország más megyéiben azt a vállalkozói kedvet ösztönző programját, amelyik az idén elnyerte a Díj az európai vállalkozások ösztönzéséért verseny magyarországi fordulóját.
Az első kísérleti programban 18-an vettek részt, 144 jelentkezőből választották ki őket. A résztvevők közül 12 hónap elteltével 16 maradt stabil vállalkozó, közülük többen ma már alkalmazottakat is foglalkoztatnak. Június 17-től újabb húsz fővel indult képzés, hasonló módszerekkel. A projekteket az EU 75 százalékos támogatásban részesítette a Társadalmi Megújulás Operatív Program keretéből.
A megyei munkaügyi hivatal igazgatója, Nagy Ágnes elmondta: ez az első olyan program Magyarországon, ahol a vállalkozni szándékozó munkanélküliek kockázat nélkül próbálhatják ki képességeiket a versenyszférában, elkerülik a sikertelen vállalkozás csapdáit. Mentorok segítik őket a vállalkozói státus megszerzésében, a telephelyengedélyek megszerzésében és más hivatalos ügyek intézésében.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari... Teljes cikk
Míg 2018-ban 740 ezren igényelték az szja-bevallás tervezetének postai kiküldést, addig 2025-ben már csak 75 ezren éltek ezzel a lehetőséggel. Egyre... Teljes cikk
Több mint 200 dolgozó elbocsátásáról szóló hírek miatt szólította fel nyilvánosan az OTP Bank elnökét, Csányi Sándort a leépítések... Teljes cikk
- Ez mentheti meg a bajba jutott hallgatókat az egyetemeken 2 hónapja
- Folytatódik a Kortárs segítők program a szakképzésben 2 hónapja
- A mentorprogram, mint a sikeres beilleszkedés kulcsa 3 hónapja
- Új esély a munkaerőpiacon: több mint 26 milliárdból támogatják a roma nők foglalkoztatását 3 hónapja
- HR Tehetségek 2025: Bakos Dóra 3 hónapja
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 3 hónapja
- Rasszizmusvád a HR-szakma központjában: indul a Mohamed-per 3 hónapja
- VOSZ MultiMentor: program, amely összeköti a magyar cégeket a multinacionális vállalatokkal 3 hónapja
- Tudásalapú munkahelyek születnek – a Mercedes K+F központot nyit Magyarországon 4 hónapja
- Indul a Demján Sándor 1+1 program második üteme 4 hónapja
- Ekkora munkaügyi bírságot szabtak ki az építőiparban dolgozó cégekre 2024-ben 4 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben