Illegális hulladékot takarítottak el a Borsodi Sörgyár dolgozói
A Környezetvédelmi Világnapon a Borsodi Sörgyár felsővezetői és dolgozói a gyár környékén lévő nyárfás területre vonultak, hogy azt megtisztítsák az illegálisan lerakott hulladéktól. A vállalat ezzel a kezdeményezéssel indítja el a környékén lévő 23 ha földterület rekultivációját.
Ehhez a kezdeményezéshez csatlakozott a Borsodi Sörgyár Bőcsön, ahol a gyár önkénteseiből - felsővezetők és dolgozók - álló, mintegy 100 fő csapat megtisztította a 23 hektárnyi földterület nyárfás részét az illegálisan lerakott szeméttől, áll a lapunknak eljuttatott közleményében.
A dolgozók összesen 20 m3 hulladékot gyűjtöttek össze a délelőtt folyamán, ezzel tisztítva meg a területet. Így elkezdődött a terület rekultivációja, melynek eredményeként a tervek szerint 2012 végére a korábban legelőként, majd pedig nyárfás szűrőmezőként használt földterület visszanyeri eredeti funkcióját. A Környezetvédelmi Világnap munkálataival a Borsodi Sörgyár egy hosszú távú környezetvédelmi projektet indított útjára.
"A Sörgyár munkatársaiként elkötelezettek vagyunk abban, hogy ezen a napon mi is tegyünk saját környezetünkért. Ez viszont csak az első lépése egy nagyszabású programnak, melyben szeretnénk rekultiválni a Sörgyár és Bőcs határában lévő 23 hektáros területet." - mondta Dr. Stefánkovits Ildikó jogi és kommunikációs igazgató. "Dolgozóinkat, a környék lakosságát külön felhívásban kértük, hogy ezen a napon fordítsanak még nagyobb figyelmet a környezet védelmére és az energiatakarékosságra, lehetőség szerint ne használják autóikat és jöjjenek inkább kerékpárral mind az nyárfás megtisztítására, mind pedig a gyárba."
A megmozduláshoz lelkesen csatlakozott Bőcs Önkormányzata is. "Nagy örömmel fogadtuk az Önkormányzat csatlakozását. A már korábban kialakult jó kapcsolat és a párbeszéd megalapozta, hogy az idén további lépéseket tegyünk egymás kölcsönös segítése érdekében. A Sörgyár azzal is hozzájárult Bőcs környezetének védelméhez, hogy ezen a napon, a helyi lakosok számára lehetőséget biztosít a gyár területén található szelektív hulladékgyűjtők használatára." - emelte ki dr. Stefánkovits Ildikó az együttműködés egyik elemét.
- 2025.09.25recruiTECH BLUE konferencia A BLUE konferencia azoknak a kékgalléros toborzásban és foglalkoztatásban érintett HR vezetőknek, toborzási szakembereknek szól, akik napi szinten küzdenek a céljaikért a munkaerőpiacon. Gyere el és tanuljuk, fejlődjünk közösen!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Átszervezi magyarországi működését a Savencia Fromage & Dairy Hungary Zrt. (korábban Pannontej), amelynek keretében Répcelakon bezárja... Teljes cikk
A Neura Robotics, Európa egyik vezető humanoid robotikai vállalata, 2030-ig ötmillió robot legyártását tervezi, amelyek a házimunkától az ipari... Teljes cikk
Komáromban 620 új munkahely jön létre a BYD legújabb, 32 milliárd forintos beruházásával – de a számok mögött sokkal többről van szó. A kínai... Teljes cikk
- Városi környezetben is egyszerűen lehet napelemes rendszereket telepíteni 1 éve
- Egyre többen váltanak munkahelyet a környezetvédelem miatt 2 éve
- Felmérés: egyre jövőtudatosabbak a magyar vállalatok 2 éve
- Felmérés: értéknek tekintik a cégvezetők a fenntarthatóságot 2 éve
- Építkezéseket is megakaszthatnak a partifecskék: így kerülhető el a probléma 2 éve
- Hogyan érinti az EU karboncsökkentési elvárása a hazai vállalkozásokat? 2 éve
- Így csökkenthetik dolgozóik munkába járásának karbonlábnyomát a vállalatok 2 éve
- Legjobb Munkáltató elismerést kapott a Borsodi Sörgyár 2 éve
- 2500 új zöld munkahelyet teremt világszerte a Schneider Electric 3 éve
- Vigaszsör, Bravo-juttatás és elfogadó céges kultúra a Borsodi Sörgyárnál 3 éve
- XII. Magyar Fenntarthatósági Csúcs 4 éve