ING: "elvárható áldozat" a magán-nyugdíjpénztári átutalások felfüggesztése
Az ING Investment Management magyarországi és romániai vezérigazgatója szerint a magán-nyugdíjpénztári átutalások felfüggesztése kizárólag abban az esetben elvárható áldozat a pénztártagoktól, ha garanciát vállal a kormány a pénzbeli kompenzációra - írja az MTI nyomán a Népszabadság.
A magán-nyugdíjpénztári portfoliónak 70 százaléka van magyar eszközökben, ebből 58 százalék kötvény típusú befektetés - ismertette Pajer Tamás, az ING Alapkezelő befektetési igazgatója.
A magánpénztári átutalás felfüggesztése következtében jövőre mintegy 200 milliárd forint hiányozhat keresletként a magyar állampapírpiacról, ez azonban a szakértő szerint nem fogja megrengetni a piacot, azt ugyanis elsősorban a nemzetközi hangulat, a külföldi befektetők és a hitelminősítők véleménye fogja meghatározni.
MTI/Népszabadság
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Emelt támogatási összeggel folytatódnak a munkaerőpiaci programok Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyében, két, a Széchenyi Terv Plusz program keretében... Teljes cikk
Egy friss nemzetközi kutatás rámutatott, hogy jelentős különbség van aközött, hogy a szervezetek milyen vezetői tulajdonságokat jutalmaznak, és... Teljes cikk
A technológiai óriások, a Meta és a Microsoft jelentős leépítéseket hajtottak végre, munkaerőpiaci stratégiájukat az AI-ba való jelentős... Teljes cikk
- HR tehetségek 2025: Varga Vilmos 6 hónapja
- Az időskori magány ellen fog össze az OTP Nyugdíjpénztár és az Önkéntes Központ Alapítvány 7 hónapja
- Önéletrajz minta: Kompenzációs specialista 10 hónapja
- Egyre többen tesznek félre ebben a formában nyugdíjra és egészségre 12 hónapja
- Kevesen használják fel lakáscélra az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításokat 13 hónapja
- Bejelentették a nyugdíj-kompenzáció részleteit 1 éve
- A legtöbben erre fordítják a nyugdíjpénztári ingatlancélú kifizetéseket 1 éve
- Nyugdíj: ezért fontos minél előtt belevágni az öngondoskodásba 1 éve
- Ismét két számjegyű hozammal zártak tavaly az önkéntes nyugdíjpénztárak 1 éve
- Új rekordok születtek 2024-ben a pénztárszektorban 1 éve
- Így lehet minél nagyobb mértékű adójóváírást kapni 1 éve

Milyen tanulságokat rejt a HR számára egy extrém csapatépítő?