Innovációs versenyen indulhatnak a tehetségek
A Magyar Innovációs Szövetség ismét, idén már 18. alkalommal hirdeti meg az Ifjúsági Tudományos és Innovációs Tehetségkutató Versenyt, melynek célja az új tehetségek felkutatása és gondozása, valamint az innovatív gondolkodás és a természettudományi tárgyak iránti érdeklődés serkentése - adta hírül a Népszabadság.
A nyertesek a pénzjutalom mellett a hazai természettudományi és műszaki képzést nyújtó felsőoktatási intézményekbe többletpontot kapnak. A legjobb három pályázat indulhat a 2009 szeptemberében Párizsban megrendezett Fiatal Tudósok Versenyén.
A verseny kétfordulós, az első fordulóban be kell nyújtani egy maximum kétoldalas vázlatot a kigondolt természettudományi, vagy műszaki probléma megoldására. Ennek határideje 2009. január 7-e. Amennyiben a zsűri kellően innovatívnak találja a benyújtott ötletet, azt 2009. május 4-éig kell kidolgozva eljuttatni a szövetségnek.
Míg az előző években 100 körüli volt a pályázatok száma, a tavalyi évben már csak 66 pályázat érkezett, ebből 57 fiú pályázótól. A versenykiírók bíznak a növekvő érdeklődésben.
Népszabadság / Edupress.hu
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
A vállalattól 165 munkavállalót bocsátanak el, akiknek a június 10-én esedékes májusi bérkifizetésük is elmaradt. Teljes cikk
Egy friss kutatás szerint a munkaadók majdnem fele egészségügyi és jóléti juttatásokat használ, hogy a dolgozók hamarabb visszatérjenek a munkába. Teljes cikk
Magyarországra is kötelezően érvényes minőségi munkahelyek kialakításáról szóló szabályokat állít össze az Európai Bizottság, a... Teljes cikk
- Az ebben a szegmensben dolgozók aránya még mindig az uniós átlag alatti Magyarországon 3 hónapja
- "Láss a jövőbe!" – innovációs pályázat a Z-generációnak 5 hónapja
- Tehetségbarát vállalat díjért versenyezhetnek a munkaadók 5 hónapja
- Felmérés: a magyar dolgozók fele elégedetlen a munkahelyével 6 hónapja
- Ezek a problémák foglalkoztatják leginkább a középiskolásokat 7 hónapja
- Így kapható munkáshitel: megjelentek a részletszabályok 8 hónapja
- Új pályázati lehetőség, hogy "2030-ra minden második magyar kkv innováljon" 8 hónapja
- Ösztöndíjra jelentkezhetnek a tehetséggondozó munkát végző tanárok 9 hónapja
- Innovációs programcsomagot hirdet meg a kormány a mikro-, kis- és középvállalkozásoknak 9 hónapja
- Fiatalokért felelős helyettes államtitkár: a vállalkozóvá váláshoz szükséges tanulást nem lehet elég korán kezdeni 9 hónapja
- Díjazták a leginnovatívabb pedagógiai eszközöket és módszereket 9 hónapja