Jutalmazással ösztönzik az orvosokat takarékosságra
Kizárólag jutalmazással ösztönözné a kormányzat a jövőben az orvosokat és a gyógyszerészeket gyógyszer-takarékosságra, miután a szankciókat törölték az erről szóló új jogszabályjavaslatból - írja a Népszabadság.
Az új kormány most eltörölné ezt a szankciót és kizárólag jutalmazással venné rá doktorait a költséghatékony terápiák alkalmazására. Az OEP kalkulációja szerint, ha az orvosok használják a rendszert, évente 3-4 milliárd forint megtakarítást oszthatnak szét köztük.
A kormányzat ezt követően a gyógyszerészeket is érdekeltté tenné, jutalmazná, ha (amenynyiben lehetőség van rá) a legalacsonyabb térítési díjú készítménnyel helyettesítik a felírt orvosságokat. A patikusok most nem érdekeltek olcsóbb helyettesítésben, mert ha így tennének, akkor a patikavállalkozások bevételét jelentő árrés még kevesebb lenne.
Plusz pénzhez jutnak a háziorvosok
A kormány döntése értelmében praxisonként 150-200 ezer forintot kapnak a háziorvosi és az alapellátást végző fogorvosi praxisok, a hajléktalanokat ellátó centrumok pedig 1,5 milliós forráshoz jutnak. A kormány szerdai ülésén született döntés szerint tartalékokból és maradványösszegekből 1,73 milliárd forintot csoportosít át a gyógyító-megelőző ellátásra, amely így plusz forrást jelent a területnek - jelentette be Szócska Miklós egészségügyi államtitkár a kormányszóvivői tájékoztatón.
Az összeget négy cél alapján osztja fel a kormány, a háziorvosi ellátásban praxisonként 200 ezer, a háziorvosi sűrgősségi ellátásban központi ügyeleti szolgálatok (az előző összegen felül) további 200 ezer forint különdíjazást jelent az összeg. Emellett a heti 30 órában rendelő, alapellátást végző fogorvosi praxisok 150 ezer forintot kapnak (az alacsonyabb rendelési idővel arányosan csökken ez az összeg).
Népszabadság/Világgazdaság
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
A mentességet újonnan választóknak december 31-ig kell nyilatkozniuk. Teljes cikk
Miközben több mint 3,3 milliárd forint bírságcsökkentést adott a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) az együttműködő és jogkövetésre törekvő... Teljes cikk
Jövő nyáron kezdi meg működését a kínai Huashuo csoporthoz tartozó Halms Hungary Miskolcon épülő európai járműipari központjának első... Teljes cikk
- "Utálom ezt a bértáblát" – Takács Péter szerint változhat az orvosok fizetése, ha nyer a Fidesz 3 hónapja
- "Nem beszél angolul!" – végleg eltiltották a magyar orvost a brit kórházban 4 hónapja
- A tízezer lakosra jutó betöltött védőnői állások száma hazánkban 5 hónapja
- A dolgozó orvosok száma a tíz leggyakoribb szakképesítés szerint - grafikon 5 hónapja
- A tízezer lakosra jutó dolgozó orvosok száma - grafikon 5 hónapja
- A dolgozó orvosok száma korcsoport szerint 5 hónapja
- Valótlan állítás, hogy kétmilliót keresnek a magyar orvosok? 6 hónapja
- Elmehetek-e munkaidőben orvosi vizsgálatra? 8 hónapja
- Hálapénz-útmutató: milyen ajándékot fogadhat el az orvos? 8 hónapja
- Új orvosként a pályán: kihívások, elvárások, lehetőségek 10 hónapja
- "Szép munka! Túlteljesítettük a célt! Itt van egy szelet pizza" 11 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa