Két órára leállt a munka a győri autóalkatrészgyártó üzemben
A Vasas Szakszervezet alelnöke szerint a munkavállalók készek hosszabb idejű sztrájkra is.
Sztrájkkal indult a nappali műszak a győri Nemak Kft.-nél, a dolgozók 90 százaléka két órán keresztül nem vette fel a munkát, bár a szervezőket, a sztrájkbizottság tagjait az előzetes jogi egyeztetés ellenére sem engedték be eleinte a gyár területére - írja csütörtöki közleményében a Vasas Szakszervezet.
"Az autóalkatrészt gyártó üzemben a szakszervezet szervezésében jogszerűen megtartott figyelmeztető sztrájk csak a kezdet, a munkáltató ugyanis továbbra sem hajlandó korrigálni az egyoldalú béremeléssel okozott kárt: a dolgozók kevesebb fizetést visznek haza, mint korábban, az emelés előtt" – közölte László Zoltán.
Mint írják, a Vasas Szakszervezet alelnöke a helyszínen tapasztaltak alapján állítja, a munkavállalók végtelenül elkeseredettek, ezért – is – készek hosszabb idejű sztrájkra is, amennyiben a cégvezetés továbbra is hajthatatlan.
"A sztrájk rendben lezajlott, bár közvetlen munkavezetők próbálták különféle módon megfélemlíteni, eltántorítani az embereket, miközben a cégvezető nem volt hajlandó szóba állni, tárgyalni a szakszervezet és a sztrájkbizottság képviselőivel" - olvasható a közleményben.
„Nem állunk itt meg, nem adjuk fel, megyünk tovább” – zárta a beszámolót az alelnök.
A Nemak Kft. és a Vasas Szakszervezet közötti bértárgyalás áprilisban sikertelenül zárult, nem sikerült megállapodniuk. Mint a 24.hu írja, a sztrájkbizottság az alábbi követeléseket fogalmazta meg:
- az éves alapbérfejlesztés 6 százalékra történő kiegészítése, április 1-ei hatállyal,
- az egyszeri kifizetés 400 ezer forint összegig kiegészítve mindenkinek.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Az Országgyűlés 165 igen szavazattal, 9 tartózkodás mellett, ellenszavazat nélkül elfogadta a kisgyermekkel otthon lévők szövetkezete alanyi... Teljes cikk
Elfogadta az Országgyűlés szerdán a 14. havi nyugdíj bevezetéséről szóló jogszabályt; a juttatást fokozatosan vezetik be, a nyugdíjasok 2026... Teljes cikk
Az MBH Duna Bank is beszállt a 3 százalék alatti lakáshitelversenybe: december 1-től 2,89%-os kamattal kínálja új Otthon Start konstrukcióját. A... Teljes cikk
- Sztrájkolnak a kukások Budapesten 3 hónapja
- Egy napra leáll az élet Olaszországban 3 hónapja
- Nem lesz sztrájk a pécsi buszközlekedésben 4 hónapja
- Bojkottálhatják a tanévkezdést Romániában az oktatási szakszervezetek 4 hónapja
- Sztrájk lesz a Ryanairnél 4 hónapja
- Sztrájkhullám a hadiiparban: a Boeingnél elfogyott a türelem 5 hónapja
- Sztrájkolnak az autóbuszok vezetői Pécsen 5 hónapja
- Nem engedtek a nyomásnak: győzelmet arattak a győri munkások 5 hónapja
- Komoly fennakadásokat okozott a francia légiirányítók sztrájkja 6 hónapja
- Elhunyt a "vasutas", aki országos sztrájkokkal írta be nevét a történelembe 7 hónapja
- Itt az első figyelmeztetés: pénteken 10 percre leáll a közlekedés Budapesten 7 hónapja
Egy CEO naplója - a világ egyik legnépszerűbb podcastja