Kevesebb diákhiteles, félelem a munkanélküliségtől
Itt állíthatja be, hogy a Google kereső elöl hozza a HR Portálos találatokatNem változott a diákhitel kamata és maradt a felvehető összeg nagysága is - írja a hirado.hu.
Nem indokolta semmi az emelést, ezért marad 8 százalék a diákhitel kamata 2012 első félévében - mondta a Diákhitel Központ vezérigazgatója. Bugár Csaba hangsúlyozta: ez a legalacsonyabb kamatszint az intézmény tízéves fennállása óta. Elmondta: a válság hatásai meglátszanak a számokon, idén eddig két-háromezerrel kevesebben kérték a diákhitelt, mint tavaly.
Felméréseik szerint elsősorban a munkanélküliségtől félve nem mernek hitelt felvenni a diákok. A törlesztési hajlandóságot ugyanakkor nagyon jónak nevezte a vezérigazgató, az ügyfelek 3 százaléka nem fizeti vissza a hitelét.
Felméréseik szerint elsősorban a munkanélküliségtől félve nem mernek hitelt felvenni a diákok. A törlesztési hajlandóságot ugyanakkor nagyon jónak nevezte a vezérigazgató, az ügyfelek 3 százaléka nem fizeti vissza a hitelét.
- 2026.09.09Fókuszban a ,,hard HR” – ingyenes, kétrészes webinár A HR döntések ma már nem választhatók el a jogi, adózási, pénzügyi és bérszámfejtési szempontoktól. A Niveus adózási, jogi és payroll szakértői ingyenes, kétrészes webinár keretében, a munkavállalói életciklus mentén mutatják be a legfontosabb „hard HR” összefüggéseket, tipikus hibákat és gyakorlati megoldásokat. A program a bértranszparencia irányelv gyakorlati hatásaira is kitér.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.11Kockázatmenedzsment képzés A kockázatmenedzsment rendszer működésének és elemeinek áttekintése az ISO 9001 szabvánnyal összhangban. A központi kockázatirányítás rendszerének áttekintése, amely egységesen összefogja és integrálja a különböző jellegű szakterületi kockázatok kezelését.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.17Vezetői képzés - Készségfejlesztés modul (A) Képzésünkkel a résztvevők vezetői tudásának és készségeinek fejlesztésére, valamint a szervezetekben használt irányítási, problémamegoldási, és hatékonyságnövelési témakörökre fókuszálunk.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Élménnyel eredmény? Earlybird jegyek június 30-ig! Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek

Főszerepet kapott az AI-színésznő – új korszak kezdődik a kreatív szakmákban?