Kevesebb munkabaleset történt idén
Tavaly kiugróan magas volt a munkabalesetek száma Heves megyében, idén azonban az első negyedéves jelentés alapján javulás várható, eddig ugyanis a múlt év azonos időszakához képest ötödével kevesebb munkabaleset történt - írja a Heves Megyei Hírlap.
A munkabalesetek tükrében a legveszélyesebb ágazat Heves megyében fémfeldolgozási termék gyártása, eközben ugyanis 143 baleset történt az elmúlt három évben. A második helyen a kiskereskedelem áll 141-gyel, a harmadikon pedig a számítógép-, elektronikai, optikai termékgyártás 118-cal.
Népszava/Heves Megyei Hírlap
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
- 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!
Részletek
Jegyek
- 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni.
Részletek
Jegyek
A babaváró hitel állománya 2026 elején először csökkent a program 2019-es indulása óta, ami fordulópontot jelent a konstrukció történetében. A... Teljes cikk
A NAV a rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének nem megfelelő adózók listáját is közzétette. Teljes cikk
Magyarországon a több mint 10 fővel működő cégek húzzák a kis- és középvállalkozói (kkv) szektort, ez a mintegy 34 ezres vállalkozói kör... Teljes cikk
- A munkabalesetek árnyoldala: Amikor a mulasztás már bűncselekmény 2 hónapja
- Havazás, ónos eső - korlátozottan működnek a bíróságok, egyes iskolák online oktatásra állnak át 2 hónapja
- Sokkoló adat: a halálos munkabalesetek negyede nem is munkahelyen történik 4 hónapja
- Még vizsgálják a Bakonyi Erőműben történt baleset körülményeit 5 hónapja
- Súlyos üzemi baleset történt az ajkai erőműben 5 hónapja
- Munkahelyi balesetek jogi kezelése a HR szemszögéből 5 hónapja
- Három embert ítéltek el egy vasúti munkás halála miatt 10 hónapja
- Figyelmetlen munkavégzés okozott maradandó sérülést Kaposváron 10 hónapja
- Halálos munkabaleset a Dunánál, vádat emeltek a műszaki vezető ellen 11 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 12 hónapja
- 3 milliárd forintos foglalkoztatási és gazdaságfejlesztési programokat valósítanak meg Győr-Moson-Sopronban 12 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben