Kevesebben voltak táppénzen tavaly
A táppénzes napok és a táppénzt igénybe vevők számának csökkenése miatt 4,2 milliárd forint megtakarítás keletkezett tavaly az Egészségbiztosítási Alap 106,9 milliárd forintos táppénzkasszájában - írja a Világgazdaság.
A takarékosságban szerepet játszik, hogy a táppénzszabályokat 2007-ben szigorították és a keresőképtelenséget 276, úgynevezett felülvéleményező orvos is ellenőrzi. Ők tavaly 960 ezer esetben vizsgálták meg a betegállományban lévőket, s 46 ezer esetben nyilvánították keresőképessé a biztosítottakat. A munkáltatók 1295 esetben kezdeményezték betegállományban lévő dolgozóik felülvizsgálatát, ezért - 2007. december óta - személyenként 15 800 forint eljárási díjat kell fizetniük.
Jogosulatlanul csupán néhány esetben vettek föl táppénzt a betegek - mondta korábban Bogdán Zsuzsanna, az OEP illetékes főosztályvezetője. Ugyanis vannak olyan ellenőrizhetetlen kórképek - pl. derék- és fejfájás -, amelyekkel elhúzható a betegállomány ideje. Ám a szabályok szigorítása miatt ez sem tarthat a végtelenségig. A munkaviszonyban lévőknél ugyanis a keresőképtelenség első 15 munkanapjára a távolléti díj 80 százalékát fizeti a munkáltató. Ha a biztosított továbbra is keresőképtelen, úgy egy év folyamatos biztosítási idő esetén legfeljebb egy évig járhat a táppénz. Aki a biztosítotti jogviszony megszűnését követő három napon belül válik keresőképtelenné, legfeljebb 45 napig kaphat táppénzt, ez 45 nappal méltányosságból meghosszabbítható - olvasható a Világgazdaságban.
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
Most először kell a munkáltatóknak éves adatot szolgáltatniuk a 35 év alatti munkavállalóiknak adott lakhatási támogatásról. A határidő február... Teljes cikk
Az önkormányzat szerint nemcsak műszaki és mérnöki területen lehet szükség dolgozókra. Teljes cikk
A szövetségi járadék automatikusan jár azoknak a focistáknak, akik legalább egyszer pályára léptek a felnőtt válogatottban. Teljes cikk
- Munkahelyi baleset: mit kell tennie a dolgozónak és a munkáltatónak? 3 hete
- Táppénz 2026-ban: Kinek jár, mennyi ideig és hogyan számolják? 1 hónapja
- Hogyan változnak jövőre a minimálbérhez kötött járadékok? 2 hónapja
- Melyek a betegszabadság legfontosabb tudnivalói? 5 hónapja
- 1,1 millió elvesztett munkanap: láthatatlan betegség bénítja a magyar munkaerőt 5 hónapja
- A táppénzes munkanapok száma - grafikon 6 hónapja
- Lehetséges visszavonni előre kiadott szabadságot táppénz miatt? 8 hónapja
- Lemondás alatt táppénzre menni? Jogszerű és kockázatmentes? 8 hónapja
- Befolyásolja a táppénz a CSED és GYED összegét? 8 hónapja
- Táppénz ideje alatt vállalhatok alkalmi munkát? 10 hónapja
- Védett korú munkavállalóként jár a végkielégítés, ha elküldenek? 12 hónapja

Filmek a munka valóságáról: sztrájktól a szellemírásig