Kínaiak razziáznak a Microsoftnál
Megszállták a Microsoft Corporation irodáit Kína négy városában a hatóságok emberei; az amerikai vállalatóriás illetékesei megerősítették, hogy nyomozás van folyamatban a cégnél – jelentette a kínai média hétfőn.
A Microsoft a sajtóhoz eljuttatott közleményében kifejezte aktív együttműködési készségét a kormányzati szervvel, egyben megállapította, hogy szándékai szerint olyan termékeket gyárt, amelyek "a fogyasztók elvárásainak megfelelő szolgáltatást, biztonságot nyújtanak és megbízhatóak".
Egyelőre sem a kínai hatóság, sem a szoftveróriás nem közölt részleteket a vizsgálat pontos tárgyáról.
A South China Morning Post című hongkongi lap emlékeztet: Peking májusban bejelentette, hogy megtiltja a Windows 8. operációs rendszer alkalmazását a kormányzati számítógépeken. Az akkori indoklás szerint az intézkedés biztonsági okokra hivatkozással történt, miután a Microsoft megszüntette a Kínában széles körben használt Windows XP támogatását.
Nem sokkal később a kínai központi televízió (CCTV) riportfilmjében szakértők azt sejtették, hogy a Windows 8. alkalmas a felhasználókról szóló információk gyűjtésére, és nagy kihívást jelent a szárazföldi Kína kiberbiztonsági erőfeszítései számára. Úgy vélték, az amerikai Nemzetbiztonsági Ügynökség (NSA) épp ennek az operációs rendszernek a felhasználásával gyűjti a számítógépek adatállományát.
A kínai állami internetes információs iroda szóvivője korábban azt közölte, hogy az Egyesült Államok támadja, figyeli és megcsapolja a kínai kormányzati, intézményi, vállalati, egyetemi és távközlési gerinchálózatok forgalmát. Célpontjaik a kínai vezetők, egyszerű állampolgárok, illetve mindenki, aki mobiltelefonnal rendelkezik.
Megfigyelők emlékeztetnek arra is, hogy a távközlési eszközöket gyártó kínai óriással, a Huaweijel szemben keményen felléptek az Egyesült Államokban, hosszadalmas vizsgálatoknak alávetve a céget, amit Pekingben és a vállalat központjában, Sencsenben diszkriminatív fellépésnek ítéltek. A cég végül a készülékpiacra összpontosítva kénytelen volt a berendezések piacáról visszavonulni.
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.26recruiTECH x HRTECH konferencia A recruiTECH x HRTECH konferencia HR vezetőknek, toborzóknak, toborzási vezetőknek, employer branding és L&D szakembereknek szól, akik a munkaerőpiaci kihívásokra már technológia-alapú, jövőálló megoldásokat keresnek, és hatékonyabb HR működésben gondolkodnak.
Részletek
Jegyek
A hévízi ötcsillag superior szálloda a Meetings Star Awards 2025/2026 Spa Meeting Hotel kategóriájának első helyezettje lett. Az elismerés egy olyan... Teljes cikk
Csökkenti a termelést az Automobile Dacia SA Romániában, a Mioveni-i gyárban, emiatt 900 dolgozótól válna meg – írta a profit.ro című hírportál. Teljes cikk
A Prohuman Csoport két magyarországi és egy erdélyi oktatási vállalat felvásárlásával új oktatási és kompetenciafejlesztési üzletágat hoz... Teljes cikk
- Lebuktat a WIFI: mostantól pontosan lehet tudni, ki honnan dolgozik 4 hónapja
- Súlyos munkavédelmi mulasztásokat tártak fel a Woltnál 5 hónapja
- Otthon hervad, az irodában "virágzik" a dolgozó – ezért szigorít a világcég 6 hónapja
- Álmunkahelyekre járnak a kínai fiatalok, hogy úgy tűnjön, dolgoznak 7 hónapja
- Új vezető a Microsoft Magyarország élén 8 hónapja
- Brutális leépítések és közöny - a vezetők kezdik elfelejteni, hogy emberekkel dolgoznak? 8 hónapja
- A Microsofttól érkezik a WPP új vezetője 8 hónapja
- Elkezdődött a NAV nyári razziája – fókuszban a nyugtaadás és a bejelentett alkalmazottak 8 hónapja
- AI-ügynökök és humán kollégák egy csapatban - de vajon ki lesz a főnök? 9 hónapja
- Ezeket a munkajogi hibákat nem engedheted meg magadnak! 10 hónapja
- 75 ember indult el úgy reggel munkába, hogy már soha nem tért haza 11 hónapja
Egy életmentő szakma egy napja: Vészhelyzet Pittsburghben