Korkedvezményes nyugdíjt a bölcsődei dolgozóknak
A LIGA Szakszervezetek örömmel vette tudomásul az OKÉT 2009. július 27-i egyhangú támogatását a bölcsődei dolgozók korkedvezményes nyugdíját illetően, áll a lapunknak eljuttatott közleményben.
Demokratikus Szakszervezetének elnöke nyílt levélben kérte az
egészségügyi és a munkaügyi minisztert is, hogy ezt a döntést
támogassák, és terjesszék ki a többi szociális és egészségügyi dolgozóra is.
A LIGA régóta kitűzött célja, hogy egyes munkakörökben érvényesítse a korkedvezményes nyugdíj intézményét, így például a folyamatos munkarendben dolgozóknál, vegyipari- és a műszakos munkavállalóknál, vagy éppen az egészségügyi dolgozóknál.
Éppen ezért a LIGA is sürgeti az érintett minisztereket, hogy támogassák kormányzati szinten a szükséges döntések mielőbbi meghozatalát - áll az érdekvédők sajtóanyagában.
- 2026.01.09Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben Foglalkoztatás és jóllét: az értékes munkaerő megszerzése és megtartása a folyamatosan változó munkaerőpiaci környezetben. A konferencia ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A program és a regisztráció a jegyek menüpont alatt.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.01.31Vállalati szimuláció Valós piaci helyzetben egy-egy döntés meghozatalakor helyt kell állnia mind vezetői, mind kontrolleri képességeinknek. Mennyivel egyszerűbb lenne, hogyha mi is úgy gyakorolhatnánk, mint egy pilóta, aki éles felszállás előtt, a szimulátorban tanulja meg a vezetést, míg kellő rutinra tesz szert. Ez megvalósítható ma már az üzleti életben is.
Részletek
Jegyek
Egy friss kutatásban a legtöbben a karrierfejlődés iránti vágyat nevezték meg a legnagyobb ösztönzőként, hogy új munkahelyet keressenek. Teljes cikk
Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és... Teljes cikk
A mesterséges intelligenciának köszönhetően a back office munkákban a feladatok nagy részét már el tudják végezni a gépek. Teljes cikk
- Futár 2 hete
- Már csak alig több mint két hét maradt az akár 280 ezer forintos adójóváírás megszerzésére 3 hete
- Elfogadták jogszabályt: így vezetik be a 14. havi nyugdíjat 3 hete
- Valós emelés a nyugdíjaknál, duplázás a családi pótléknál – erre készülne a Tisza-kormány 4 hete
- 280 ezer forint ingyenpénzt is bezsebelhetünk, ha év végéig lépünk 4 hete
- Így kell kiszámolni a nyugdíjat 2026-ban - Mutatjuk a lépéseket 1 hónapja
- 5 milliós fizetésért toboroznak magyar mentősöket Csádba 1 hónapja
- Csak minden ötödik nő érzi, hogy kényelmesen vonulhat nyugdíjba 1 hónapja
- Mire számíthatnak a nyugdíjasok 2026-ban? Itt vannak a legfontosabb tudnivalók 1 hónapja
- Nem büdös a munka a magyar nyugdíjasoknak - aranykorát éli az idősek foglalkoztatása 2 hónapja
- Már parlamenti vitán a 14. havi nyugdíjról szóló törvényjavaslat 2 hónapja
A tudás törvényei: a megértés kulcsa