kapubanner for mobile

Korrupt közterület-felügyelők buktak le

Pár tízezer forintos kenőpénzért hunytak szemet szabálytalan területhasználat felett filmforgatásokon, éttermek, dohányboltok előtt azok a közterület-felügyelők, akik ellen vesztegetés miatt emelt vádat a Fővárosi Nyomozó Ügyészség és letöltendő börtönt indítványozott.

Az ügyészség szerint a két megvádolt közterület-felügyelő jogtalan előnyért cserébe széles körben megszegte hivatali kötelességét és ezért a 15 vádbeli esetben 25 ezer és 40 ezer forint közötti összeget kért.

Az ügynek összesen 12 vádlottja van, a két közterület-felügyelő mellett vendéglátó egységek vezetői, rendezvényszervezők, reklámcég projektvezetője, dohánybolt tulajdonosa és egy építési vállalkozó.

Az egyik vádpont szerint 2018-ban egy szervízcég ügyvezetője filmforgatásokhoz szerzett közterülethasználati engedélyeket. A forgatásokon azonban gyakran felmerült, hogy a tényleges forgatásra, parkolásra, területfoglalásra nem, vagy nem csak az előzetesen engedélyezett helyeken került sor, idő hiányában azonban újabb engedély beszerzésére már nem volt mód.

Ezért a cégvezető megegyezett a két fővárosi közterület-felügyelővel, hogy ha egy adott filmforgatáson a területhasználati engedélyen túlterjeszkednek, akkor a két közterületfelügyelő jogtalan előnyért cserébe biztosítja a forgatás zavartalanságát, azt, hogy ne legyen ellenőrzés, bírságolás, akár más közterület-felügyelők befolyásolásának ígéretével is.

Az ügyészség összesen több mint 20 korrupciós bűncselekmény, több rendbeli hivatali visszaélés miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre.

Az ügyészség a két közterület-felügyelővel, és azzal a cégvezetővel szemben, aki őket a filmforgatások helyszínével kapcsolatban több alkalommal megvesztegette, végrehajtandó börtönbüntetést indítványozott, a többi vesztegető esetében felfüggesztett börtönbüntetést.
  • 2026.04.24Pannon HR Konferencia Székesfehérvár Tavaszi Pannon HR Konferenciánkon Székesfehérváron, ahol ismét neves előadókkal, érdekes és aktuális témákkal készülünk. Amikor a döntéseknek súlya van – felelősségvállalás kultúrája a vezetésben és HR-beninfo button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Kapitány István: aki a mediánbér alatt keres, kevesebb SZJA-t fog fizetni

A leendő gazdasági miniszter szerint az számít, hogy az emberek adózás után mennyit visznek haza, és az a pénz valójában mennyit ér a mindennapi életben. Teljes cikk

Tyúk vagy tojás? Az MI-szakadék, amiért a HR nagy árat fizethet.

Miközben az álláskeresők aktívan használják az MI-eszközöket az önéletrajzíráshoz és interjúra való felkészüléshez, sok szervezet még... Teljes cikk

A doomjobbing: a modern álláskeresés stresszes árnyoldala

Egy új jelenség, a „doomjobbing” terjed az álláskeresők körében, leírva azt az állandó online böngészést, amely a motiváció és az... Teljes cikk