Közel 12 százalékos a munkanélküliség Komárom-Esztergom megyében
Mintegy egy százalékkal nőtt egy hónap alatt a munkanélküliség Komárom-Esztergom megyében, aránya a gazdaságilag aktív népességhez viszonyítva 11,8 százalék - közölte a Közép-dunántúli Regionális Munkaügyi Központ.
Január végén a nyilvántartott munkanélküliek fele volt ellátásra jogosult, az álláskeresők 36 százaléka sem ellátásban, sem szociális jellegű támogatásban nem részesülhet. A tartósan állást keresők között jelentős, a legfeljebb általános iskolát végzettek, a 45 év felettiek és a nők aránya.
- 2026.05.20Pannon HR Konferencia Debrecen Célunk, hogy lehetőséget biztosítsunk a HR-es közösségnek, hogy megvitassák az aktuális kihívásokat, trendeket, valamint hogy szakmai újdonságokkal ismerkedhessenek meg.
Részletek
Jegyek
- 2026.05.31Az Év Felnőttképzője 2026. - Páyázzon! A HR Portal által alapított díj célja, hogy láthatóvá tegye azokat a felnőttképző intézményeket, amelyek mérhető eredményekkel és valódi munkaerőpiaci hatással dolgoznak.
Részletek
Jegyek
- 2026.09.23Mi tesz egy tréninget valóban hatékonnyá 2026-ban? Élménnyel eredmény! Országos kutatás és gyakorlati iránymutatás HR és L&D szakembereknek a Tréning Kerekasztal konferencián.
Részletek
Jegyek
Egy korábbi rendőrségi dolgozó súlyos fegyelmi eljárás alá került, miután kiderült, hogy furfangos módszerrel szimulálta a folyamatos online... Teljes cikk
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a jövőben akár... Teljes cikk
Az egyéni vállalkozóknak készített szja-bevallási tervezetekbe a NAV automatikusan betölti a rendelkezésére álló online számla- és... Teljes cikk
- A teljes munkaidő felé fordulnak a cégek a növekvő költségek miatt 2 napja
- Kapitány István: A szellemi tulajdon védelme a jövő munkahelyeinek alapja 2 napja
- Amerikában minden ötödik friss diplomás túlképzettnek érzi magát 3 napja
- Lassú javulást várnak a munkaerőpiactól az elemzők 3 napja
- Több ezer elbocsátás a Metánál és a Microsoftnál az AI miatt 4 napja
- Önéletrajz botoxolása és "naptár-Tetris": új szavakat tanulunk 4 napja
- KSH: egy év alatt 65 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak átlagos létszáma 5 napja
- Kapitány István: aki a mediánbér alatt keres, kevesebb SZJA-t fog fizetni 6 napja
- Bezár a jászberényi gyár, 600 embert küldenek el 1 hete
- Gyorsít a BMW, fékez az Aldi - létszámtrendek 1 hete
- MGYOSZ: az új kormány alatt megfelelő hangsúlyt kaphat a versenyt előtérbe helyező piacpárti szemlélet 1 hete


Amikor a HR ég ki: miért hagyják el a szakemberek a pályát?