Köznevelési törvény a legfontosabb jogszabály
A köznevelési törvény lesz a legfontosabb jogszabály, amelyet a parlament idén elfogad, ugyanis harminc évre meghatározza a sorsunkat.
A kis létszámú fejlesztő iskolai osztály beindítása már önmagában az iskolai szegregációt determinálná - így indokolta a parlamenti honlapra múlt hét csütörtökön felkerült indítványcsomagjában a frakcióvezető, hogy miért javasolja azt: ne kis létszámú fejlesztőpedagógiai osztályban, hanem óvodai fejlesztőcsoportban foglalkozzanak a nem iskolaérett gyermekekkel.
A Nemzetközi Valutaalappal (IMF) tervezett együttműködésről Lázár János a köztelevízióban azt mondta: "Azok az országok, amelyek bekapcsolják a biztonsági övet, és netán baleseti biztosításban gondolkodnak, azok felelősen gondolkodnak a polgáraik sorsát illetően. Ebben szerintem semmi különleges, extra nincs". A gazdasági növekedéshez szükség van bizonyos védőgaranciákra, amelyeket mások mellett az IMF is képes garantálni - fűzte hozzá, megjegyezve, ez nem azt jelenti, hogy másokkal ne kellene tárgyalni. Közölte: frakciótársával, Rogán Antallal együtt ő is megbeszélést folytatott a Magyarországon tartózkodó IMF-delegációval, amelyen téma volt egyebek mellett a gazdasági növekedés és az ország átalakítása.
Az országgyűlési képviselők választásáról szóló törvényjavaslattal kapcsolatban a frakcióvezető badarságnak nevezte azt a bírálatot, amely szerint a Fidesz saját magára írta a törvényt. Nem az a kérdés, ki nyeri a választást, hanem az, hogy aki nyer, képes legyen világos felhatalmazással kormányt alakítani - fogalmazott.
Azzal kapcsolatban, amit korábban jelzett, vagyis hogy alkotmányossági aggályokat vethet fel, hogy a határon túli magyaroknak csak egy szavazatuk lenne, mivel csak listára voksolhatnának, Lázár János azt mondta: az alkotmányosság és a realitás kérdése merül fel, mert lehet, hogy ez valóban felvet alkotmányossági kérdéseket, de abban biztos, hogy a magyar társadalom ma ennél többet nem tud elfogadni.
A Fidesz frakcióvezetője az MR1-Kossuth Rádió 180 perc című műsorában is beszélt szerda reggel a választási törvényről, és közölte: ha javaslat érkezik, készek megtárgyalni az induláshoz szükséges ajánlószelvények tervezett számának - 1500 - a csökkentését.
A parlamenti képviselők javadalmazásának átalakuló rendszerével kapcsolatban megjegyezte egyebek mellett azt, hogy a tervek szerint az Országgyűlés honlapján elérhető lesz, hogy a képviselő mikor, hol és mennyit tankolt az üzemanyagkártyájával.
- 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.
Részletek
Jegyek
- 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!
Részletek
Jegyek
- 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.
Részletek
Jegyek
- 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál.
Részletek
Jegyek
Egy kutatás szerint az AI-képzések segítségével a dolgozók hetente akár 11 órát is megtakaríthatnak a munkaidejükből. Teljes cikk
Miközben 2026-tól betiltják a rövid távú lakáskiadást Terézvárosban, több nagy szállásüzemeltető panzióvá vagy hotellé minősítve tovább... Teljes cikk
- Helytállási pénzt kapnak a MÁV és a Volán dolgozói a vihar után 6 hónapja
- Lázár János szerint 53 ezer ember "szarból épít várat nap mint nap" 8 hónapja
- Új ügyvezető igazgató az Austrotherm Kft.-nél 8 hónapja
- Erre figyelj, ha AI-t használsz HR-esként 9 hónapja
- A HR is alapvető reformra szorul az egészségügyben: itt vannak a javaslatok 11 hónapja
- Lázár János: A MÁV dolgozói nem arra szerződtek, hogy állatként viselkedő utasokkal harcoljanak 1 éve
- Lázár János a kalauz nélküli vonatokról és a MÁV munkaerőhiányáról is beszélt 1 éve
- Új vezetők a Biggeorge Property élén 1 éve
- Új vezető a Futureal élén 1 éve
- "Munkát a munkahelyen lehet végezni" - átszervezik a MÁV-ot, lecserélik a vezetést 1 éve
- Megdöbbenéssel fogadták a MÁV dolgozók a home office eltörlését, visszavonást kérnek 2 éve
A tudás törvényei: a megértés kulcsa