Közszféra: százezer forintba is kerülhet a versenyvizsga
Decembertől minden köztisztviselői beosztásra vágyó álláskeresőnek közigazgatási versenyvizsgát kell tennie, mielőtt megpályázhatna bármilyen pozíciót. A vizsga-, illetve felkészülési díj akár a százezer forintot is elérheti, amit a jelentkezőnek saját költségén kell kifizetnie - olvasható a Magyar Hírlapban.
Sokan bírálják ezt a rendeletet amiatt, hogy a vizsga díját, illetve a felkészülés költségeit is a munkavállalónak kell állnia. A rendelet szerint a vizsgadíj 19 325 forint, a felkészítés költsége azonban elérheti akár a 77 ezer forintot is. Mindez azt jelenti, hogy egy köztisztviselői állásra pályázónak adott esetben csaknem százezer forintot is ki kell fizetnie anélkül, hogy bármilyen kinevezésben is reménykedhetne - írja a lap.
Árva János, a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének elnöke a Magyar Hírlapnak elmondta: az egyeztetéseken nagy vitát folytattak a kormány képviselőivel a finanszírozás kérdéséről, de csak annyit értek el, hogy a vizsga díját a munkáltató visszafizeti, ha a pályázó elnyeri az adott állást. De csak akkor, ha a jelentkező két éven belül megszerzi kinevezést.
- 2025.10.01HVG Állásbörze 2025 Toborozz országosan 3 nap alatt - online, foglalj virtuális standot!
Részletek
Jegyek
- 2025.10.07Óbudai Egyetem Állásbörze Jöjjön el, legyen kiállító! Kerüljön közvetlen kapcsolatba tehetséges, frissen diplomázó vagy végzős hallgatókkal, akik készen állnak a szakmai pályafutásuk elindítására. Akik naprakészen ismerik a legújabb technológiákat, elméleteket és iparági trendeket.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.14Műegyetemi Állásbörze A Műegyetemi Állásbörze Budapest legnagyobb és legrangosabb álláskereső rendezvénye. 1995 óta képez hidat a munkaadók és potenciális munkavállalóik között. Rendezvényről rendezvényre több újítással, színesebb programokkal, felméréssel és számos csatornával is találkozhatnak az érdeklődők.
Részletek
Jegyek
- 2025.10.21Pannon Állásbörze 2025. A Pannon Állásbörze – ahol a jövő szakemberei és a legjobb munkaadók találkoznak
Részletek
Jegyek
Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter Facebook-bejegyzésében kiállt a MÁV-csoport dolgozói mellett, elismerve a magyar vasút számos... Teljes cikk
Hiába nőtt a napszám és keresnek többet az alkalmi munkások, szinte kizárólag 60 év felettiek vállalnak mezőgazdasági munkát – derül ki a... Teljes cikk
Bár 2025-ben akár havi 150 ezer forintos lakhatási támogatás is járhatna a 35 év alatti dolgozóknak, alig néhányan élnek vele. Miért nem terjed ez... Teljes cikk
- A munkát terhelő adók csökkentéséért tüntettek, a közalkalmazottak pedig sztrájkba is kezdtek a szomszédban 1 éve
- Hatnapos vakációra mennek Romániában szerdától a közalkalmazottak 1 éve
- Jubileumi jutalom: összege, kifizetése, kinek jár? 1 éve
- Soha nem látott mértékű béremelést hajtanak végre a közszférában a horvátok 1 éve
- Köztisztviselői bértábla 2024 1 éve
- Sztrájkhangulat Romániában: még a börtönőrök is őrizetlenül hagynák a rabokat 2 éve
- Közszolgák tüntettek Bukarestben, béremelést követelnek 2 éve
- A szlovák közszféra dolgozói bezzeg történelmi béremelést kapnak 2 éve
- Mire kell figyelni 2023-ban? Így változott a munka világa 2 éve
- Így alakulnak a közalkalmazottak bérei és juttatásai 2023-ban 2 éve
- Lesz béremelés a közszférában, de az ára egy 10 %-os leépítés 2 éve