Lemondott Obama biztonsági vezetője

Az elmúlt napokban lelepleződött súlyos biztonsági mulasztások miatt szerdán lemondott Julia Pierson, az amerikai elnök biztonságáért is felelős Secret Service első női igazgatója.

A hírt CNN amerikai hírtelevízió hozta nyilvánosságra a Fehér Házra hivatkozva. Barack Obama elnök elfogadta a lemondást, bár kedden a szóvivőjén keresztül még teljes körű bizalmáról biztosította Piersont.

Az igazgató távozásában a jelek szerint kulcsszerepe volt The Washington Post leleplezés-sorozatának, amely szerint a szolgálat 2011 novemberében négy napon át nem fedezte fel, hogy hét lövést adtak le a Fehér Házra, idén szeptember 16-án Atlantában hagyta, hogy egy többszörösen rovott múltú, fegyveres biztonsági őr szálljon az elnökkel a liftbe, szeptember 19-én pedig nem akadályozta meg, hogy egy férfi, akinél zsebkés volt, egészen az elnöki hivatal Keleti terméig hatoljon be.

Jeh Johnson belbiztonsági miniszter kommünikében közölte, hogy az irányítása alatt álló tárca veszi át a Secret Service-nél az incidensek ügyében elindított belső vizsgálatot, és hogy egy új testületet nevez ki a Fehér Házzal kapcsolatos biztonsági intézkedések felülvizsgálatára.

Julia Pierson kevesebb mint két évig, 2013 márciusa óta töltötte be posztját. 1984-ben igazolt át a rendőrségtől a Secret Service-hez, és az Orlandóban és Miamiban elöltött szolgálati évek után szerepe volt mindkét Bush, valamint Clinton elnök biztosításában is.

Lemondását nemcsak az ellenzéki republikánus, de a kormánypárti demokrata kongresszusi vezetők is sürgették. Elődje, Mark J. Sullivan azt követően volt kénytelen távozni hivatalából, hogy kiderült: 13 ügynök, aki Barack Obama kolumbiai látogatását készítette elő 2012-ben, prostituáltakkal szórakozott Cartagenában.

A szeptember 19-i fehér házi behatoló, Omar Gonzalez iraki háborús veterán egyébként egy szövetségi bíróságon ártatlannak vallotta magát. Gonzalez ellen kedden a szövetségi törvények alapján vádat emeltek azon a címen, hogy élet kioltására alkalmas fegyverrel hatolt be egy szövetségi épületbe, és megvádolták két, fegyvertartással kapcsolatos fővárosi jogszabály megsértésével is.

A bíróság elrendelte a poszttraumás stressz szindrómában szenvedő veterán elmeorvosi vizsgálatát.
  • 2026.01.28Vezetés- és szervezetfejlesztés szakmai konferencia Bokor Attila Aranykalitkában című kutatásának harmadik fejezetéhez érkeztünk, amely ötven vezetői életúton keresztül három évtized szervezeti és vezetői tapasztalatát mutatja be. Az OD Partner is mérföldkőhöz érkezett: 30 évesek lettünk. Kinyitjuk szakmai műhelyünket és megosztjuk, hogyan gondolkodunk vezetésről, szervezetről, és aktuálisan milyen témákban mélyedünk el.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.01.29Bértranszparencia irányelv és diszkrimináció-tilalom Szakmai képzés a bértranszparenciáról és a diszkriminációról HR szakembereknek és vezetőknek. Készüljön fel munkajogászainkkal az EU új bérátláthatósági szabályaira!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.02.11HR 2026 – kevesebb mozgástér, nagyobb elvárások? - Mit léphet a HR, ha mégis üzleti hatást akar elérni? Egy intenzív, interaktív délelőtt HR- és vállalati vezetőknek, ahol nagymintás regionális kutatások eredményeit mutatjuk meg: hol tart a magyar HR, és milyen 3–5 prioritással lehet 2026-ban is mérhető üzleti hatást elérni. Kerekasztal és kiscsoportos munka várja a HR-vezetőket a HR öt kritikus területén, felkészülve 2026 legtöbbet hozó HR-fejlesztéseire.info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.03.18Six Sigma Green Belt képzés A KÉPZÉS CÉLJA: A tréning résztvevői megismerik a TQM-ben, mint menedzsmentrendszerben rejlő lehetőségeket. A tréning résztvevői gyakorlati jártasságra tesznek szert a 6 Sigma módszertan alkalmazásában, és képesek lesznek önállóan 6 Sigma projekteket vezetni a vállalatuknál. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Új HR igazgató a Drehernél

Berkes Áron HR igazgatóként, Bartek Grzęda pénzügyi igazgatóként, Rácz András pedig integrált ellátási lánc igazgatóként csatlakozott a Dreher... Teljes cikk

Új regionális igazgató az AstraZenecánál

Decembertől Julio Ordaz tölti be az AstraZenecánál a csehországi, szlovákiai és magyarországi működésért felelős regionális igazgatói pozíciót. Teljes cikk

A Lidl kommunikációs vezetője a Yettelnél folytatja

A Lidltől érkezik a Yettel új kommunikációs igazgatója: Tőzsér Judit 25 éves szakmai tapasztalattal és egy évtizedet meghaladó vezetői múlttal... Teljes cikk