kapubanner for mobile

Szinte nincs munkanélküli ebben az európai fővárosban

Márciusban 3,9 százalékra csökkent a munkanélküliség a februári 4 százalékról Csehországban - közölte kedden Prágában a cseh munkaügyi hivatal sajtótájékoztatón. Prágában a munkanélküliségi ráta, 2,8 százalékos.

Március végén 289 ezren kerestek állást, 7500-zal kevesebben, mint egy hónapja. A szabad munkahelyek száma 269 ezer, és lényegében már negyedik hónapja változatlan. Egy szabad munkahelyre átlagban 1,1 munkát kereső jut.

Egy éve, 2023 márciusában 3,7 százalékos volt a munkanélküliség, amelynek tavaszi csökkenése mögött a beinduló szezonmunkák álltak - mutattak rá az elemzők. Tekintettel a szokatlanul meleg időjárásra az idén a mezőgazdasági és az építőipari szezonmunkák korábban kezdődtek a megszokottnál.

A legalacsonyabb a munkanélküliségi ráta, 2,8 százalékos, Prágában volt.

A munkaügyi hivatal szerint a cégek leginkább építőipari munkásokat, raktárosokat, szerelőket, tehergépkocsivezetőket és szakácsokat keresnek. A legnagyobb kereslet az új munkások iránt Prágában és a közép-csehországi régióban van.

A Csehországban befogadott ukrajnai menekültek közül március végén több mint 124 ezren dolgoztak, kétharmaduk nő. Az ukránok leginkább Prágában és környékén dolgoznak.  

Így alakult a munkanélküliség az EU-ban és az euróövezetben

  • 2026.04.23BGE Állásbörze SPÓROLJ IDŐT ÉS ENERGIÁT! Érd el a BGE összes karának hallgatóit egyetlen nap alatt!info button Részletek ticket button Jegyek
  • 2026.05.08Benchmarking képzés A képzés során a résztvevők megismerik a benchmarking alkalmazásában rejlő lehetőségeket és konkrét gyakorlati példákon és feladatokon keresztül sajátíthatják el a benchmarking alkalmazásához szükséges legfontosabb ismereteket és készségeket, amiket azután a saját szervezetüknél is képesek lesznek alkalmazni. info button Részletek ticket button Jegyek
További cikkek
Horvátországban minden második fiatal ezer euró alatt keres

A 25 év alatti horvátországi dolgozók fele havi ezer eurónál kevesebb (nagyjából 388 ezer forint) nettó fizetést visz haza, vagy ennél is kevesebbet... Teljes cikk

Sztrájk miatt szinte a teljes élet leáll ma ebben az országban

A közlekedés kivételével minden állami és magán ágazatot érint az olasz szakszervezetek által hétfőre meghirdetett általános sztrájk, amelyet a... Teljes cikk

A legtöbb munkáltató nem áll készen a menopauza-megfelelési határidőre

Egy kutatás szerint tíz nőből kilenc női munkavállaló tapasztalja a menopauza tüneteit, és 44% szerint ez befolyásolja munkaképességüket. Teljes cikk